Nautin lihomisesta?!?!

punkura

Olen 20-v mies ja ollut melkein koko ikäni täysi luikero. Viimeisen vuoden aikana olen kuitenkin alkanut kerätä pikkuhiljaa stressin ja ihan vain yleisen saamattomuuteni takia painoa. Nousin alipainoisesta hitaasti normaalipainoiseksi liian syömisen voimalla ja nyt olen sitten siinä pisteessä, että olen mittojen mukaan lievästi ylipainoinen. Olen hankkinut itselleni ison "kaljamahan" vaikken kaljaa juokaan ja kauhukseni huomaan pitäväni tästä. En ymmärrä miksi, mutta viihdyn tällaisena punkerona paremmin enkä edes halua laihduttaa. Tyttöystäväni on myös pulleamman puoleinen enkä vaihtaisi häntä missään nimessä laihempaan vaan tykkään hänessäkin joka kilosta.

Olenko sekaisin vai löytyykö täältä muitakin keillä on samanlaisia tuntemuksia?

6

323

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jakko1881

      Minä käyn ainakin ihan kuumana pulleisiin ja lihaviinkiin miehiin, kunhan nyt ei ihan valas ole.

    • Joo, kyllä miehellä saa olla vähän mahaa. :) Suosittelisin kuitenkin, että pysyttelet tuossa lievässä ylipainossa, sillä lyön vaikka vetoa, että massiivisen ylipainon kanssa et enää olisi niin tyytyväinen itseesi.

    • entinen laiha...

      No joo, mulla vähän sama. Olin alipainoinen varmaan 20-vuotiaaksi syömällä oikeasti lihavien annoksia. En ymmärtänyt, kuinka joku pystyi olemaan lihava. Jossain 22. vuoden tienoilla kaikki muuttui, ja olemus muuttui pullamaisemmaksi. Olemus veltostui, lihaserottuvuus väheni, kasvojen luusto hävisi näkyvistä, jenkkakahvat, pieni pömppis. Sellainen heikolla ravinnolla elävän hiilariplösön ja kaikkea syömään tottuneen habitus siis.

      Nyt olen ottanut vähän takaisin. En tietenkään enää pääse niihin alle kymmenen rasvaprosentteihin, mutta kyllä mulla on ainakin pirteämpi olo hoikempana ja kiinteämpänä. Tässä tilanteessa painon pudottaminen ja niiden väärissä paikoissa olevien kilojen karistaminen on haastavaa. Samalla, kun laihduttaa vatsaa pois, niin käsivarret katoavat ym. Ei ole helppoa syödä terveellisesti, kun on tottunut syömään aikaisemmin päivittäin pizzaa ja kebabia ja karkkeja lihomatta.

    • Olen 30-vuotias mies joka on hieman pyöreä. Täytyy myöntää että unelmoin siitä että mahani olisi isompi ja ylipainon seurauksena tulisi tissit. Vielä kun löytyisi sellainen nainen joka tykkäisi isomahaisesta miehestä tai joka tykkäisi siitä kun miehen maha kasvaisi. En ole edellä mainittuihin naisiin missään törmännyt.

    • Läskipallo

      Lihavat eivät tarvitse autoja kun voi pyöriä eteenpäin!

      • Kysynpä

        Entäs ylämäet?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      198
      1536
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      181
      800
    3. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      51
      730
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      53
      709
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      36
      684
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      380
      656
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      531
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      525
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      516
    10. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      511
    Aihe