Suzuki LS650 Savage tieto kaipaava!

RR-1

Minkälainen pyörä kyseessä on, kaipaan kaikkea mahdollista tietoa hyviä sekä huonoja puolia.
Sitten 2 tärkeää kysymystä: 1.Minkälainen vehje ajaa moottoritietä? 2. Kuinka hyvin kone jaksaa vetää kaks päällä? Olen kiinnostunut kyseisestä pyörästä, mutta olis kiva saada tietää vähän käyttäjien kokemuksia, ennen kuin pyörän mahdollinen osto tapahtuu. Pyörä on muuten vuosimallia 1997.

4

1932

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Savagisti
    • Vanhempi äijä

      Katso savage sivut tai savage club finland ja sitten on vielä ne linkit.On semmone varma peli ei mikään raketti mutta kestävä.Samaa pyörää tehdään vieläkin mutta Amerikassa ja ainakin Britaniassa se kulkee nimellä Suzuki s40 boulevard.Toi 40 on kuutiotuumia ja se on sama 650 savage.Tekniset tiedot on ihan samat vuoden 2005 mallissa.Voit itse katsoa suzukin nettisivuilta.

    • ninnu

      Heippa.
      Itsellä -97 savage jolla olen ajellut nyt kaksi kesää.Erinomainen kaupunki ajossa kuin myös maantiellä.Kaks päällä olen tehnyt myös pari pidempää reissua ja eipä siinä eroa pal oo,onko kyydissä olijaa.Paljon ajelen myös 200km matkaa ystävien luo yksikseni ja nautinto on mahtava.Ja onhan tolla Ruonansuun Jopellakin ollut kyseinen pyörä(ja punainen kaikenlisäksi) ja hyvin lennätti isoakin miestä isommallakin kadulla.Parhaat puolet ja ajonautinto tulee toki esiin rauhallisessa kaupunkiajossa.Kulutukseltaan pieni ja varma peli muutenkin.
      Ps:mulla olis toi -97 LS650 myynnissä.Ajettu noin 8000km.siisti.Perhe syistä myyn sen pois:(
      T:Ninnu

      • savagisti2

        Mulla on Savage ensimmäistä kesää ja on hyvä ajaa lyhyitä sekä pitkiä matkoja. Suosittelen!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      307
      3015
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2343
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2033
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      119
      1806
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1729
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1385
    7. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      66
      1359
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1263
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1233
    Aihe