Muistinko jo kertoa, olet Ihana!
Olet ihana
muistinko kertoa
38403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Et ole muistanut kertoa ;) hmm...etkä varmaankaan kertoiskaan
Mies. Tiedät, kerroin sen sinulle.
Eihän se noin perille mene hyvä mies, tyrkythän ton omakseen ottaa ja kiittää omahyväisesti.
Mikä vika tyrkyissä?
Ei sitten mikään!
Joskus hyväkään tavara ei mene "kaupaksi", jos sitä ei rohkeasti "pidä esillä" tai jopa "markkinoi"!
tavaran kauppias siis, sillä on toinenkin nimi ...
No en tietysti.
Tarkoitan vaan sitä, että nainenkin voi olla aktiivinen, jos on jostakin tykkäävinään tai muuten haluaisi lähempään suhteeseen jonkun miehen kanssa.
Vanha kansa sanoikin, että kukas kissan hännän nostaa, ellei kissa itse. Tarkoittaa kai lähinnä sitä, että ihmisen itsensä on tehtävä jotakin sen eteen, mitä haluaa saada.
Eli ei se hiiri nukkuvan kissan suuhun juokse.
sinä täällä saarnaat naisten tavaran puolesta noin kiivaasti ? aika mautonta touhua vai etkö saa itelles pillua kun sitä pitää täällä tohon malliin huutaa ?
Kuule mies, kyllä hyvä tavara menee aina kaupaksi ei sitä tarvitse pitää esillä nettisivuilla . Oletpa mauton mies.
että se sanonta tarkoitti pillun esillä pitoa ?
Missä kohti olen puhunut naisen tavarasta? Oikein, en missään.
Puhuin tavarasta ihan yleisellä tasolla ja nimenomaan tarkoitin tässä yhteydessä sitä, että jos on tunteita jotakin ihmistä kohtaan, niin niistä piitää kertoa irl ja asianomaiselle itselleen.
Sinulla taitaa olla vähän likainen mielikuvitus, kun tuollaisia johtopäätöksiä alat vetämään. Vai etkö oikein ymmärrä vertauskuvallista tekstiä? Siis otat joka sanan niinkuin se on kirjoitettu, eikä järkesi käsitä asiayhteyttä.
JOS olisin tarkoittanut tavaralla naisen tavaraa, olisin mennyt seksipalstalle siitä kirjoittelemaan. Joko alat KÄSITTÄÄ???
No, minkäs sit omalle ä tyhmyydelleen mahtaa...
tekemässä mitään sen puolesta mitä haluat vaan naisten tavaraa oot täällä pitämässä esillä ?
kuule, kun paskat on housussa on turha rypistellä >>> " joskus hyväkään tavara ei mene kaupaksi jos sitä ei rohkeasti pidä esillä tai jopa m a r k k i n o i >> omia sanojasi. hah.
Hyvä, sinä ymmärsit ihan oikein, etten tarkoittanut tavaralla sitä tässä yhteydessä.
Hyvää päivänjatkoa sinulle!
kirjoittamasi teksti kello 10, 39. Siinä se on sanottuna vaikka miten kierrät.
juuri tarkotit. lue ylempää mitä on tullut tuherrettua.
kandee seuraavalla kertaa varmaan mennä sinne seksipalstalle ku alkaa jauhaan naisen tavarasta ja sen esillä pidosta !!!
Et siis vieläkään tajunnut, voi raukkaa, sääliksi käy älynlahjasi.
Menepä ja näytä jollekin, vaikka sosiiaalitädille, koko ketju, niin hän selittää sinulle juurta jaksaen, mistä tässä on kysymys.
Minä en jaksa enää vääntää rautalangasta.
ja sinäkö se tiedät paremmin mitä kirjottaja on tarkottannu?
ja vielä selitysten jälkeen väännät vastaan? eikö tuon jo pitäny tulla selväksi mitä se tarkotti, muille tuli vaan ei sinulle.
taidat olla epä tavallisen tyhmä olento!?
Tyhmähän sä olet kuin vasemman jalan saapas, mainostaa ne kaupatkin joka ikinen päivä lehdissä, vai eikö niitten tavara ole hyvää.
kyllä se tajus sun tavarajuttus ihan oikeen vaikka kuinka ivaat sitä ja pilkkaat, et sä sillä omia kirjotelmias tavarasta muuksi muuta )) >>
viitti ..
kyllä sä sen itekkin osaat lukee kello 10.39 ja jos et tajuu nii oot vajakki.
ei mielestäni vaan ihan vaan ihmistä yleisesti. ei kotoa kukaan tule ketään hakemaan. itsensä pitää tehdä löydettäväksi.
sinun päästäsi on kiinni miten sen ymmärrät kun vertauskuvilla puhutaan. mene itseesi.
kyllä minäkin naisena ymmärsin se tavaran kokonaisuutena, kokonaisena "tuotteena", siis ihmisen. voit aivan rauhassa vääntää tätäkin -siitä kun näköjään kicksisi saat- en aio kiksutteluusi osallistua, tee se yksin.
tiesinhän tuon. Olet sen kertonu ennenkin, ja sitä en unohda koskaan, sillä olet mun
pesää vailla.
pitäis mielestäs tota tavaraamme pitää esillä ? Kerros vähän !
ei varmaankaan tarkoittanut muuta kuin että hyvänkin naisen pitää pitää itseään esillä jos haluaa jotain tapahtuvan. kotoa tuskin unelmien prinssi ketään hakee. menikö kaaliin?
fundeerata pariin kertaan ennenkun kirjottaa koska sitä mitä on kirjottanut ei saa pois, se on tossa kaikkien luettavissa eikä sitä saa muuksi muutettua vaikka kuinka koittais.
Sä oot mies joka itte sanoo tykkäävänsä tyrkyistä ja haluaa että naiset pitää tavaraa esillä ja jopa markkinoi ja sit kun siitä huomautetaan ja mainitaan niin kiellätkin koko jutun vaikka se on täältä kaikkien luettavissa !! Mikä idea ?
Saada itse soppa kiehumaan ja sitten sysätä syy kaikkien muiden niskaan.
Tässä se taas nähtiin.
Onpa paska vertaus
tavara ei mene kaupaksi
rohkeasti pidä esillä
markkinoi.
omg.
Muistit. itseasiassa olet (sinä?) useinkin muitanut tuon kertoa. ihmeellisen usein! Hämmästyn noista sanoista jokainen kerta.
Tää tulee nyt bumerangina sinulle takaisin >>olet ihana!
kuten huomaat, palstalla pyörii vain yksi ja sama kiusantekijä, niksahtanut diu- diu, joka kommentoi ja vääristelee negatiivisesti etenkin miehen tekemät tekstit. Tiedät varmasti, että tyyppi, joka vastailee noin ei ole oikeastikkaan terve henkisesti. Tämä on ikävä- palsta, mutta diu- diu on käsittänyt sanan ikävä toisessa merkityksessä.
Se on se sama tyyppi joka aina jaksaa jankuttaa sitä hymynaamamies-juttua. Ja toivottelee aina hyviä huomenia, kun kuvittelee että ne viestit ois kuuluneet sille.
Ei tarvitse kuin mennä viikonlopulla baariin, niin näkee mitä naiset markkinoi.
Hyvin pidetään "kauppatavara" esillä.
ihan sun :)) ongelmasi jos haluat pitää tavaraasi esillä baareissa :D :D