Vedin volvo V70 ohi valoista lähdettäessä, ocu 1.4 tsi:llä. Vulva kyykähti!!! Ajoin suoraan eteen ja volvokuski (vanhempi äijä) heristi nyrkkiä. Heitin ikkunasta tupakantumpin vielä sen tuulilasiin.
Turhaa siinä provosoitua, hankkisi tehokkaamman myllyn tai nelivedon.................. Näin on.
Turhaa siinä provosoitua, hankkisi tehokkaamman myllyn tai nelivedon.................. Näin on.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Parkkipaikalle laadukkaalla länsiautollani rintakaarella kurvaillessani viereisen ruudun itäskodan kuljettajan ilme oli tosi happaman näköinen, johtuiko skodasta vai hapankaalinsyönnistä, veikkaan että molemmista.
Miten on , onko nokka remmillä vai ketjulla, oliko kaks pyttyä lepuutuksella kyykytyksen aikana vai tarvittiinko täydet tehot?
Ocu on kyllä tykki lähtijä 1.4 :llakin ja itsellä kun on neliveto scout malli, moneet vetovammaiset vajaavetoiset jää hyvin valoista lähdössä kuin tikku paskaan. Kyllä siellä meseä ja volvoa ym. bemua vatuttaa kun ocu ohittaa hetkessä ja vetäisee heti eteen.
1,4 tsi Ocu Scout???
Tero älä viitti!
opettele lukemaan eihän toi väittänyt että sillä olis 1.4...
jumalauta ihan 1.4 ja vielä tykki!
Sitä kun halvalla risalla ajelee niin aina taytyy YRITTÄÄ todistaa että se muka kulkee, hah hah hah!
Minä voin katsella Volvon jyhkeän keulan takaa säälivästi KAIKKIA Skeida-kuskeja.
Sitten 1,4 on tykki, se se vasta on säälittävää, minusta kaikki alle kaksilitraiset ovat mopoja, siis mopoautoja!
Skodan sivuilla lukee että Octavia alkaen 15760 ja Superb 22425, nuohan ovat ihan ilmaisia, Volvoni hinnalla taitaa saada neljä Octaviaa!!!