kamera hiljaiseksi!

Voiko kukaan neuvoa, kuinka saan vaimennettua avausäänen digikamerasta Olympus mju:-410???
Kaikkia muita ääniä olen oppinut hallitsemaan, mutta tuo avausääni (kun avaan objektiivin suojan ja kamera avautuu) ei vaikene!
3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ookkona agentti vai tangentti

Äänestä

No avaat jokaisen ruuvin mitä löydät ja revit ''kaiuttimen'' irti ja sitten vaan kokoamaan!

Äänestä
  • Ai kiitti kovasti näistä avuliaista neuvoista. Kylläpä olette näppäriä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amatööri kirjoitti:

Voiko kukaan neuvoa, kuinka saan vaimennettua avausäänen digikamerasta Olympus mju:-410???
Kaikkia muita ääniä olen oppinut hallitsemaan, mutta tuo avausääni (kun avaan objektiivin suojan ja kamera avautuu) ei vaikene!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu