Nyt poistun palstalta haaveilemasta, minun on aika päästää irti, pyydän anteeksi jos ja kun loukkasin sinua.Toivon sinulle elämääsi kaikkea hyvää.
E:lle
You know who
35378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
palstalla kenestäkään voi kiinni pitääkkään. Täällä vain yritetään löytää :)
Ja mikähän mahtaa olla syy luovuttaa?
Mahdottomia haaveita, mutta oikea E tietää...
Tuli tiettyjä havaintoja ja sitten järki voitti.
aivan sataprosenttisen varma? Jos on pienikin toivon kipinä olemassa, niin ei saa luovuttaa!
Ei, en ole 100% varma, en todellakaan, mutta joskus täytyy luovuttaa, jos jää vain sen olemattoman toivonkipinän varaan satuttaa itseään jossain vaiheessa paljon enemmän.
Luovuttaminen on ihan tyhmää !
Ei pidetä yhteyttä, ei nähdä, ei ole tunteita, toivoa, tulevaisuutta.............
Tää vois olla mun aloittama...
mut täytyy varmaan luovuttaa ihan irl myös.
Yrittänyt jo monta kertaa jättää muistoihin vaan, mut jotenkin roikkuu selaisessa mitä luuli joskus olleen, mut taisi olla omia haaveita ja luuloja vaan...
Tämä voisi olla myös minulta E:lle mutta ei ole. Ja jos tulee vastaan niin en tunne. Tajusin kyllä että olit laittanut eston facessa. En minä ihan tyhmä ole. Loukkasi todella paljon. Minä tein tyhmästi ja väärin kirjoittaessani. Mutta silti miksi vielä aikojen jälkeen laittaa esto? Piditkö sinä minua uhkana, vaarana tai pelottavana? Se loukkasi. Sait pisteet kotiin ja erävoiton. Ei sen olisi pitänyt edes satuttaa. Et sinä nyt niin suurta osaa näytellyt minun elämässäni. Menneisyys vaan nyt sattui tulemaan mieleen kun näin kuvasi. Kaikesta huolimatta itkin. Ei minullakaan ole sinulle mitään annettavaa. Piste.
E on paras, mä ihailen EETÄ
Eevaa?
oko E mies vai nainen ?
Sitä narria en unoda mä milloinkaan,,
Ei E oo mikään narri
E:t on petollisia miehiä, se on saletti!
Onko aloitus naiselta E-miehelle ?
byhyhyhy palstapyllerö vauhdissa
Huhh, siis kuka on loukannut ja ketä , alkaa mennä jutut sekasin !
tänään vielä seuraan palstaa ja sit mä katoan.
K L M N ?
Kantsisko kertoa ne haaveet hänelle, että hänkin sais ne tietää.Haaveistasi voisi siten tulla tottakin...
Niin !
Olen kertonut tunteistani, vastaus vain ei ollut sitä mitä olisin halunnut, haaveiden toteutumisen mahdollisuus on luokkaa 0,00003 promillea.
Enempi täällä kirjoittaminen on terapiaa, asioiden hyväksymistä ja ymmärtämistä.
Olen jo ymmärtänyt esimerkiksi sen että tapani mukaan reagoin liian voimakkaasti, liian nopeasti ja liian itsekkäästi, enkä koskaan saanut selville mitä sinä olisit halunnut, enkä sitä miksi sinä sen olisit halunnut. Tiedän että se sattui sinuun, sattui varmasti paljon enemmän kuin uskonkaan, anteeksi, olen oikeasti pahoillani.
yrität nyt turhaan dramatisoida tilannetta. Jos olet häntä loukannut, niin pyydä anteeksi. Hän joko hyväksyy sen ja ehkä kaikki onnistuu, tai sitten ei hyväksy, mutta kummassakin tapauksessa saisit mielenrauhan. Et ole selvästikään täysin itsekäs, koska murehdit tällaista tilannetta ja selvästi haluat muuttua paremmaksi. Kuka tahansa arvostaisi tuollaista!
YKW, yksinkertaista: pyydät anteeksi, selkeästi ja suoraan, myönnät IRL saman mitä tässä kerroit. Häneen sattui, enemmän kuin uskoitkaan. Tätä E:tä loukannut voisi ottaa yhteyttä, pystyn jo puhumaan.
olet tehnyt jotain, minkä takia pitäisi pyytää toiselta anteeksi, niin älä hyvä ihminen jätä asian voivottelua tänne palstalle! Anteeksi PITÄÄ pyytää henkilökohtaisesti!!
Sattui minuakin ja enemmän kuin uskotkaan, siksi niin ilkeä olinkin, mutta otan asian puheeksi jos/kun seuraavan kerran näemme, tietysti jos E on itsensä tunnistanut ja haluaa minun ottavan nyt yhteyttä, niin jonkinlaisen tunnistetiedon minusta pitäisi laittaa tälle palstalle.
YKW, en usko että olemme toisillemme niitä oikeita, koska olisi melko sattuma, että tänne olisimme molemmat osuneet. Koska olit tekemisissä etsimäsi E:n kanssa viimeksi? Kaksin, työn vai viihteen merkeissä?
Viime viikolla viimeksi nähnyt, mutta sillä ei ole merkitystä enää, mä poistun tältä palstalta nyt.
Täällä vaan saa päänsä kipeäksi.
voi ei nyt mä oon ihan varma että se oot sä ! ja menitkö nyt poistuun palstalta? anna joku tunniste ?
_Täältäkö_ sä luulet jotain saavasi selville?! Luule sitten vaikka lopun ikääsi.
En luule, kuten sanoin täällä kirjoittamisella on vain terapeuttista vaikutusta.
Omaa pahan olon purkamista.
Joku E toteaa; tiedät kyllä oikein hyvin missä minut tapaat, mikäli tahdot tavata.
Miksi pyytää anteeksi ,jos ei ole mitään tehnyt. Kumma juttu.