Duudsonien Loviisa-jakso 21.2. klo 21:00 Subilla.
http://www.sub.fi/ohjelmat.shtml/duudsonit_tuli_taloon/perheet/jakso_4_perhe_stenius_loviisasta
http://www.sub.fi/ohjelmat.shtml/duudsonit_tuli_taloon/perheet/jakso_4_perhe_stenius_loviisasta
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Loviisan metkuiluväki voisi toimia sen puolesta että Duudsonit tulisivat näyttävästi tukemaan raatihuoneelle valtuuston infotilaisuuksia, tämä nostaisi merkittävästi toiminnan laatua ja tunnettuvuutta. Sama joukko voisi järjestää www-päivillä osaltaan Gråberillä tonttien uuden kick-downin vai olisiko se upp uppin. Tietenkin perinteisiiin rantajuopottelun ÖN-weekendissä Duutsonit voisivat osallistua olavien kanssa ön-hatunkantajien juomankittaukseeen, voisivat vaikka kisata siitä kummalle osapuolelle maistuu enemmän ja kenen pää kestää ilman ulkoista väkivallan purkausta?
Hyvä idea tuo duutsonit Loviisaan. Pitäisi hallituksen tehdä aloite, että kutsutaan ne Loviisaan ja luovutetaan heille juhlallisesti johtajan kaulakäädyt nro:t 2, 3 ja 4 sekä nimetään ne kunniakaupunkilaisiksi. Tuo ön-lippalakki juomien keraa on tietenkin se johdon normaali poonus.
Oliskos muilla lisää käyttökelpoisia ideoita kaupunkilaisten harmaan arjen piristeeksi?
ne vois lekalla hajottaa vaikka ton vesitornin, tai sitten jonkun vanhan holotnan ja vinon puutalon.
Jep annetaan niitten tehdä oma "taidenäyttely" suomalaisen koulun viereiseen rötisköön. päästäis vihdoinkin siitä kuluerästä eroon!!!
Vatuttaa saatans ... eurolla möivät että pääsis kaupunki röttelön aiheuttamista kustannuksista eroon, mutta näköjään HULLUT päättäjät syytävät rahaa kuin olisi varakkaampikin kaupunki kyseessä.
Veronmaksajilta pakolla otettuja rahoja on helppo syytää pienen hienohelmaporukan puuhastuksiin!
Inhottava porukka tuo duudson, ei Loviisaan, olisivat pysyneet siellä luvatussa maassa mutta eivät tietenkään jenkitkään loputtomiin jaksa katella toisia hulluja.
Voiko ällöttävämpää olla kuin nuo tyhjänpäiväiset Duudsonit.
En ymmärrä mitä hupaisaa noissa on olevinaan. Ja vielä noista tempauksistaan palkitaan. Ei kyllä naurata tuo sakki yhtään. Jo on eräillä huono maku, kuka voi valita tuommosen parhaaksi.
Jos olisi valittu huonoimmaksi, se menisi läpi, koska se on ylivoimaisesti HUONOIN ohjelma, mitä ikinä TV:ssä on ollut.
^ selvästikkin joku katkeroitunut, siitä että sai nuorena isän remmistä, koska vahingossa talloi kukkapenkin... ja sen jälkeen joutunut istumaan nälissään ruokapöydässä kädet ristissä odottaen aamenta.
Ei helkutti mitä paskaa....