HIIHTOVAELLUS

seniori

Onko kenelläkään tietoa hiihtovaelluksesta; järjestäjistä, kohteista, hinnasta....?
Mieluiten Suomen lapissa.

6

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös seniori

      Katso kiilopaa.fi ,siellä on Suomen Ladun järjestämiä hiihtovaelluksia Kiilopäältä käsin.

    • katso myös..

      Suomenlatu.fi

      • Latu korpeen

        Ei ollut mitään tarjolla tälle keväälle. Onko seniori-ikäistä porukkaa muitakin vailla porukkaa jonka mukaan voisi lähteä hiihtovaellukselle? Kootaan yhdessä "tyttöjen" ja "poikien" kesken porukka ja lähdetään keväällä viikoksi korpeen hiihtämään!


    • joukossaa...

      tyhmyys tiivistyy ja mitä useampi kokki sitä vetelämpi velli.Ota sukset ja mene ladulle.Reittejä riittää

      • Latu korpeen

        Mutta jospa hiihdetäänkin reitin vieressä ja reitille on matkaa 30 km koskematonta hankea! Useamman kokin voimin saattaa olla mukavampi tulilla silloin lounastaa.


      • juppi 21
        Latu korpeen kirjoitti:

        Mutta jospa hiihdetäänkin reitin vieressä ja reitille on matkaa 30 km koskematonta hankea! Useamman kokin voimin saattaa olla mukavampi tulilla silloin lounastaa.

        Ostin ja maksoin 725 euroa hiihtotarvikepaketista,vaan en raaski käyttää...
        pistin sukset ja kuteet porstuaan näytille, kyllä meilläkin on millä mällätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      326
      12537
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      53
      3629
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      84
      3232
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      130
      3013
    5. 103
      2968
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      75
      2712
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2618
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      278
      2522
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      48
      2408
    10. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      5
      1912
    Aihe