miten tulette toimeen kälyjenne kanssa? minulla meinaa mennä hermot kun mieheni sisko on jatkuvasti sekaantumassa elämäämme. viimeksi eilen käly oli soittanut miehelleni ja ilmoittanut tulevansa järjestämään mieheni 50v juhlat! omalla vaimolla ei ole mitään sanomista juhliin! joku tietysti olisi hyvillään kun joku toinen tulee järjestämään kaiken! minä en! olen jopa miettinyt että lähden syntymäpäiväksi omille teilleni!s ielläpä kälyni emännöiköön! mieheni on niin tassukka ettei osaa panna siskolleen vastaan!
kälyt
vaimoke
4150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Soita siskolle ja sano, että olet suunnitellut jo melkein kaikki loppuun asti, kakut, kukat, vieraslista, lahja, ohjelma ja puheet on valmiina. Valehtelet vain, teet ne sitten kun olet saanut siskon pysymään kotona. Valkoiset valheet eivät tapa ketään :)
Pahus, minä ottaisin tarjouksen vastaan ja antaisin kälyn hoitaa kaiken. Voisi itsekin nauttia juhlista ja juhlia oikein kunnolla kun siivous, tarjoilu ja kaikki muukin on jonkun muun vastuulla :) Äitinä kyllä on saannut ihan tarpeeksi kaikkea järjestellä..
Itse kutsun mieheni siskoa natoksi ja minä olen hänelle käly. :)
Tai sitten sinä olet tassukka koska et kerro omaa mielipidettäsi asiaan. Kai kotinne on yhteinen koti? Oletteko naimisissa, nimerkistäsi ei saa selvää?
SInä olet kotinne emäntä.