Volvo on todella lämmin auto!

Ei palele

vaikka olisi kuinka kova pakkanen. Minulla on diesel V60 ja on todella lämmin, webasto on riittävän tehokas ja auto lämpenee hetkessä. Volkkareissa ihmiset paleltuu ainakin käyttäjien ja nettikeskustelujen mukaan !?
Miten noita VAG:n tuotteita saadaan myytyä tänne Suomen ilmastoon? No. toisaalta onhan niiden myynti ollut viime aikoina todella roimassa laskussa!

12

554

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ämis

      Eiköhän se vagina ole webastolla aivan yhtä lämmin mitä volvo.

    • Toisella tavalla

      Eipä ole webastoa eikä eberiä ja hyvin pärjää.

      • 6365363

        Onko muuten keula vuorattu umpeen kuinka reilusti, haha


      • ??????????????
        6365363 kirjoitti:

        Onko muuten keula vuorattu umpeen kuinka reilusti, haha

        Taas näitä väärin ymmärrettyjä kateellisia reppanoita,taitaa olla näitä jotka vaihtavat tunnusta että voivat jonain toisena muka räksyttää.


    • summummuni

      Totta turisee aloittaja...todella hyvä auto talveen ja sitähän täällä Suomessa riittää!!

    • Aloittaja vielä

      vahvistaa sen verran että eipä ole keulaa tarvinnut tukkia, tällaiset asiat Volvo huomioi jo tehtaalla. VAG:N räppänöissä olen nähnyt kyllä vaikka mitä virityksia ja eikös merkkiliikekin oikein suosittele niiden keulan tukkimista!

      Jotkut autot vain soveltuvat Suomen välillä kovaan talveenkin ja jotkut eivät!!??

    • Taas istuin eilen

      viisi tuntia Volvon ohjauspyörän takana! Auto kulki kuin ajatus lumisia ja polanteisia teitä. Lämmistä riitti ja erinomainen äänentoistolaitteisto takasi että matka sujui kuin konserttisalissa!

      Volvo V70 voitti osallistuessaan TM:n talvitestin ja silloin lehti antoi kiitosta ja kunniaa Volvon ylivertaisille ajo-ominaisuuksille! Totesi etteivät ne ole ollenkaan itsestäänselvyys kalliissakaan autossa mutta Volvossa on!

    • Volvisti mulk**sti?

      Heh, ajelen ihan pahuuttani tällä hetkellä 10 vuotta vanhalla V70 Volvolla jossa tämä 2,4-litrainen pienpaineturbo vai mikä lie "matalapaine" (ei kai sentään alipaine...). Ajo on suorastaan juhlaa, lämmityslaitteisto toiminnaltaan ehkä paras mitä on vastaan tullut. Okei, eihän se lämmitä ihan yhtä tehokkaasti kuin vaikka Mersuissa mutta ilman suuntautuminen on aivan loistavaa: jaloilla on lämmin olla ja sivulasit pysyvät huurteettomina eikä päätäkään palella :) Noista uusista Volvoista ei ole vielä ajokokemusta, kyydissä kylläkin olen ollut ja mukavat ovat olleet matkustuskokemukset ainakin V70:ssä. Päihittää esim. GLK-Mersun ihan heittämällä, joistain Ford Mondeoista nyt puhumattakaan. Hienoja ovat!

    • Tosi mikä tosi!

      Volvosta, nyt V40, tuli taas vuoden talviauto!

    • ve60

      Muistanko väärin eli eikö uudenmallinen S60:nen ole myös talvitestin voittaja?

    • volvo,hyvä auot

      juu kyllä s60 on voittanut talvitestin myös :)

    • Eli Volvo taitaa

      voittaa talviautotestin aina kun siihen osallistuu!?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6808
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      48
      1074
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe