miks...

taas palstalla? Unemoita jostain upeasta ja suuresta. Totuus, kun taas valkenee se saattaa olla karumpi, mitä harhoinen pää voikaan tajuta. Koita pärjätä murujesi kanssa.. :)
7282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ainakaan ole yhtään murua.

Äänestä
  • jep tää on mulle kuin eräänlaista tannsia ;)

    Äänestä

Harhailen, muttei mull muruja.

Äänestä

Elelen mielummin harhoissa kuin paskapäiden valloissa...

Äänestä

pakko ottaa imuri, näkkärin muruja köökin lattialla, ja ei oo kanoja jota ois nokkimassa ne pois.

Äänestä

Mutta totuushan onkin tarua ihmeellisempää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harhailet kirjoitti:

taas palstalla? Unemoita jostain upeasta ja suuresta. Totuus, kun taas valkenee se saattaa olla karumpi, mitä harhoinen pää voikaan tajuta. Koita pärjätä murujesi kanssa.. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu