Minä Häpean sitä että kavin armeijan, siksi, koska se hukkasi isan nuoruutai en ollut valmis renkä halukas osallistumaan armeijaan.
Olisin elännyt ihan normaalia elämmä ja sitten valtio vapauden vei.
Olen katkera, Tunnen itseni mahan syljetyksi purukumiksi,
Halaun päästä pois täälyä pois suomesta,
Järjestän itseni norjaa, sveitsiin tai ahvenaanmaalle. Lopetan äänestämisrn ja kieltäyn tomion uhalla osallistumasta armeijan harmaisiin.
olen totaali viekää minut pois. Minä en kuulu yhteiskuntaanne ei yhteiskuntanne kuuluu minulle.
keittokirja
Minä Häpean sitä että kavin armeijan
anarkistinen
1
224
Vastaukset
- 3VVKK
Jos oikeasti haluat lähteä, niin lähde. Luuleks oikeesti jotain kiinnostavan? Miks kirjotit ton viestin, olisit ehtinyt käyttää sen ajan matkalaukkujen pakkaamiseen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283567Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142840Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212771Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182594Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162428Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771772Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261676Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431441- 1441344