Vilkaiskaapa tätä: http://keskustelu.koirat.com/viewtopic.php?t=31504
Pöyristyttävä juttu
3
672
Vastaukset
- tabita
Huh huh!
Voi sita koira parkaa! Turhaan sai sekin elämässään kärsiä kun olisi voinut olla jossain missä sitä rakastetaan :(
Tuo äijä olisi kyllä ansainnut kovemmankin rangaistuksen. Olisi saanut itse kokea saman kohtalon kuin viaton pieni eläin!
Sairaita ihmisiä!!!- Momo
Kuinka tällainen on mahdollista? Jos koirapoloista pidettiin 2 vuotta ulkona ilman suojaa, miksei kukaan ulkopuolinen reagoinut? Kyllähän naapureiden tms. täytyi nähdä koiran tilanne.
Pelkään, että ko. poliisipäällikkö pääsee pälkähästä pelkillä sakoilla.
- Touho
Pistää vähän miettimään, että millainenkohan moraali tuolla poliisi-sedällä oikein on?! Jos ei se välitä koirasta p**kan vertaa, niin mitä se sitten välittää mistään muustakaan (siis asiakkaistaan tai esim. muiden pulassa olevista/ huonosti kohdelluista lemmikeistä).
Kaikella kunnioituksella kaikkia kohtaan ja ilman mitään sen suurempaa provosointia olen sitä mieltä, että noin huonosti MITÄÄN lemmikkiään kohtelevat ihmiset pitäisi laittaa mustalle listalle ja estää lemmikin hankkiminen tyystin. Jos he joskus vielä haluaisivat uuden lemmikin, niin ainoastaan tapakoulutuksen tms. kautta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632112Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2331250En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71940Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.58894Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20842Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?111751Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688- 19686
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679