Joko ensikesäksi saadaan uusi risteys stoppiin? Törttöiliöitä näyttää olevan ihan riesaksi asti. Liikenne säännöt unohtunut puolella autoilijoista!
Stop risteyksessä ongelmia
Stop=slop
10313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
hankala juttu. Ei sitä kaikki opi koskaan , vaan toisen kulkusiin pökkäävät mieluusti.
Hoopolan väki ei ymmärrä, että siihen stop kohtaan pitäisi auto pysäyttää. Ei riitä, että yksi pysähtyy ja loput viisi tulee samassa letkassa. Tollot luulee, että se rittää ja jos jotain käy niin syytetään muita :D
Paljon suurempi ongelma on vilkun käyttämättömyys esim. liikenneympyrässä.
Liikenne olisi paljon sujuvampaa kun vilkkua välitettäisiin käyttää.
ne sellaset ?
Pirun luikkaita nuo stopit. Esim. Pulkkilan tien risteys keskustasta tullessa. Eipä taho kumit topata kun yrittää liikkeelle. Tahtoo itekin sortua liuuttaan läpi. Pikavoiton uhalla.
oon ruukannu talavet aijjaa. Kyllä toppaa ja pittää.
Ettei olisi kummien huonoutta?
eihän stopissa tartte montakertaa pysähtyä jos risteys on vapaa
stopit pois ja ympyrät tilalle. ei ne niin paljoa maksa.
liikenne määrät samat joka suunnasta . Stop merkki kahelta suunnalta ja toiset kaksi ajetaan kovilla nopeuksilla.Joustoa tähän kaivattas vaikka stop merkkien tilalle kolmiot ja nopeus rajoitus nyky päätielle alemmas ja tietenkin joskus poliisi tutkan kans nopeuksia valvomaan.