Rakastan kihlattuani mutta en kestä sitä että hän vaatii todella kalliit häät. Miten saisin hänen mielensä muutettua? Tuntuu aika ikävältä ottaa pankista parinkymmenen tonnin laina häitä varten..
prinsessan häät
3
315
Vastaukset
- keskustelua.....
Kysy, mikä avioitumisessa on tärkeintä? Kai hän haluaisi kanssasi naimisiin vaikka sitten maistraatissa tai oman perheen kanssa vihittäessä? Mikä näyttävissä kemuissa kiehtoo? Pitääkö näyttää jotain muille? Voisiko juhla olla ikimuistoinen sinulle ja hänelle (jos ei muka vieraiden mielipiteistä piittaa) vaikka juhla olisikin hieman vaatimattomampi? Voisiko SISÄLTÖÄ olla enemmän kuin puitteita ja materiaa?
Kerro rohkeasti toiveistasi, ja siitä, että vähempikin riittää, eikä se tarkota että dissaisit liittoanne tai juhlapäiväänne. Pröystäily on aika junttia ja pissistä.
Mutta eikö hän muka muutenkin ole pinnallinen ja materialistinen? Tuliko tämä nyt yhtäkkiä yllätyksenä?
Jokainen valitsee itse omanlaisen ja samanhenkisen kumppanin... - morsian77
Voi hyvänen aika. Ottaisitko tämän varmasti ihanan rakkaasi ihan rauhassa viereesi istumaan keittiönpöydän ääreen ja kynä, paperia ja laskin käteen. sano vain, että katotaanpa nyt tämä meidän finanssitilanne. Älä vielä puhu häistä mitään.
Laittakaa paperille yhteiset kuukausitulonne. Laskekaa sitten myös menonne.Jääkö plussalle?
Nyt voisit ruveta jo puhumaan häistä. Tehkää hääbudjetti. Puvut, paikka, vieraiden lukumäärä, tarjoilut jne.
Onko varaa ottaa lainaa? Minkäsuuruisen lyhennyksen voisitte maksaa? Montako vuotta haluatte maksaa häitänne?
Rauhassa keskustellen, faktojen ja realististen mahdollisuuksien perusteella suunnitelkaa yhteinen tärkeä juhlanne.
Onnea teille. - en ole pohatta
Kiitos vastanneille, teen näin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.105476- 872936
- 462822
- 492213
- 252191
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132170- 442072
Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71913Lähtisitkö Erikoisjoukot-leirille? Yksi kokelas paljastaa karun totuuden kulissien takaa
Erikoisjoukot realityssä kokelaat kohtaavat omat henkiset ja fyysiset rajansa. Nyt yksi kokelas paljastaa karun totuuden171831Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j71831