Eikös tuohon download juttuun riitäkin ISO tiedostojen lataaminen? Eihän mitään muuta tarvitse ladata saadakseen Yellow Dogin toimimaan?
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Kiitos asiallisesta vastauksesta!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sun pitää polttaa niistä asennuslevykkeet: yks levy per iso-file. Poltto-ohjelmasta valitset "create cd from image..." tai jotain sinne päin.
Itse en ole yellow dogia asentanut mutta aika monta muuta distroa. Muita asennustapoja on asennus ftp-serveriltä tai raw-write. Asennuslebykkeet on kyllä varmin tapa, mutta vaatii tosiaan levyjen polton.
Kyllähän ne CD't kannattaa polttaa jo käynnistys häiröiden tai jonkin muun töppäyksen varalta , esim. kun hukkasin MDK'n lilon windows sekoilun takia , ei tarvinnut muuta kuin päivittää 1 CD'llä , vika korjaantui alle kymmenessä minuutissa.