Olen miettinyt miten kysyisin häneltä onko tapaamiseen koskaan enää mitään mahdollisuutta. En keksi sopivaa sanamuotoa ettei hän luule minua liian hyökkääväksi. Pelkään pakkeja, välitän hänestä todella. Meneekö nyt ihan syteen tämä?
Kristallikello!
tiiu*
10186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Up...saa joku muuukin näkijä vastata jos kristallikello on kiiruinen :) Tämä olisi tärkeää...
"Olisi muuten tosi kiva nähdä joskus"
Up...
"Olisi muuten tosi kiva nähdä joskus" on ihan hyvä aloitus,kuten aloita tolla sanoi. Paras tapa saada vastaus johonkin asiaan on kysyminen. Tuohon voisi jatkaa:"Liikun sielläpäin viikonloppuna, mennäänkö vaikka kahville?" Jos toinen empii,niin rohkaise vähän. Jos antaa pakit,eikä tahdo tavata sinua,niin tulee paha mieli. Sure harmisi ja hän hävisi. Sinulle aukeaa kyllä uusi ovi.
Kiitos kaunis kannustuksestanne..olisin vain niin toivonut tähän näkijältä vastausta :/
Mitähän toikin kysyjä oikein hakee?
Saa ihan hyviä vastauksia. Muttei kelpaa. Miksi toikin asia muuttuu kirjoittaako sen joku kristallikello tai metalliriimu.
taitaa vain olla tyypillinen vellihousu joka jumittaa palstalla siksi kuin ei oikeesti uskalla elää ja kysyä keltään mitään.
Jätä väliin jos et uskalla, mutta älä jänkkää asialla.
Näkijän katselmusta kaipasin koska asia on minulle todella tärkeä. Kyse on niin paljosta elämässäni. Ehkä olen jopa epätoivoinen koska asia on monimutkainen. En kaipaa nyt ketään arvostelemaan tekemisiäni vaan suuntaa elämääni :/ Haluaisiko joku vielä katsoa?
"Lähtisit sie tantsuihin prihatsu?"
Kysy vaan suoraan, sano että "pelkään pakkeja mutta kysyn silti.." Suostuu kyllä juttelemaan. Lähesty hitaasti..
Kaunis kiitos sinulle