Kristallikello!

Olen miettinyt miten kysyisin häneltä onko tapaamiseen koskaan enää mitään mahdollisuutta. En keksi sopivaa sanamuotoa ettei hän luule minua liian hyökkääväksi. Pelkään pakkeja, välitän hänestä todella. Meneekö nyt ihan syteen tämä?
10186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Up...saa joku muuukin näkijä vastata jos kristallikello on kiiruinen :) Tämä olisi tärkeää...

Äänestä

"Olisi muuten tosi kiva nähdä joskus"

Äänestä

Up...

Äänestä

"Olisi muuten tosi kiva nähdä joskus" on ihan hyvä aloitus,kuten aloita tolla sanoi. Paras tapa saada vastaus johonkin asiaan on kysyminen. Tuohon voisi jatkaa:"Liikun sielläpäin viikonloppuna, mennäänkö vaikka kahville?" Jos toinen empii,niin rohkaise vähän. Jos antaa pakit,eikä tahdo tavata sinua,niin tulee paha mieli. Sure harmisi ja hän hävisi. Sinulle aukeaa kyllä uusi ovi.

Äänestä
  • Kiitos kaunis kannustuksestanne..olisin vain niin toivonut tähän näkijältä vastausta :/

    Äänestä

Mitähän toikin kysyjä oikein hakee?

Saa ihan hyviä vastauksia. Muttei kelpaa. Miksi toikin asia muuttuu kirjoittaako sen joku kristallikello tai metalliriimu.
taitaa vain olla tyypillinen vellihousu joka jumittaa palstalla siksi kuin ei oikeesti uskalla elää ja kysyä keltään mitään.

Jätä väliin jos et uskalla, mutta älä jänkkää asialla.

Äänestä
  • Näkijän katselmusta kaipasin koska asia on minulle todella tärkeä. Kyse on niin paljosta elämässäni. Ehkä olen jopa epätoivoinen koska asia on monimutkainen. En kaipaa nyt ketään arvostelemaan tekemisiäni vaan suuntaa elämääni :/ Haluaisiko joku vielä katsoa?

    Äänestä

"Lähtisit sie tantsuihin prihatsu?"

Äänestä

Kysy vaan suoraan, sano että "pelkään pakkeja mutta kysyn silti.." Suostuu kyllä juttelemaan. Lähesty hitaasti..

Äänestä
  • Kaunis kiitos sinulle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiiu* kirjoitti:

Olen miettinyt miten kysyisin häneltä onko tapaamiseen koskaan enää mitään mahdollisuutta. En keksi sopivaa sanamuotoa ettei hän luule minua liian hyökkääväksi. Pelkään pakkeja, välitän hänestä todella. Meneekö nyt ihan syteen tämä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu