Olisi työpaikka haussa kesälle 2013,traktorinkuljettajaksi ym konehommiin( työntekijäksi tai y-tunnuksella onnistuu myös). Jos joku voisi vihjata että mistä maaseudun konekuskin paikkoja osaisi lähteä metsästämään. Savo-Karjala maisemista olisi tarkoitus työpaikka löytää. t:ahkera m37
Mistä hakea konehommia kesäksi?
kesätyö-13
7131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
työvoimatoimistossa, näet koko maan tilanteen, yleisesti voi sanoa että koneenkuljettajilla on rajaton kysyntä, tosin esim moto kuskilla edellytetään jonkin tason ammattitaitoa, nuori mies oppii homman auttavasti muutamassa viikossa..
Joo,netistä oon selaillu työpaikkoja,ehkä on liian aikaista etsiä. Työtarve olisi toukokuu-syyskuu ajalle. -ahkera m37
4 kk kesään.
Nevoolta.
kato mllin sivuilta turvesuolle on kova kysyntä.
Sitten kun olet nevan laidassa ja sinulle annetaan traktori niin kaikista tärkein asia : katso onko siinä ilmastointi laite ! Pelkkä tuuletin ei riitä jos suon pinnassa helteellä lämpö lähentelee syttymispistettä !
Onhan ne turvehommat yksi vaihtoehto,6 kesää kokemusta turvehommista. Ensimmäinen kesä ilman pakastinta,sitten sai jo ilmastoidut pelit ajoon. No onneksi aikaa on vielä kattella rauhassa hommia. Kiitoksia vastauksista. ahkera m37