Tielle jättäviä vikoja ADAC ;
Akku erittäin usein purkautunut tyhjäksi
Märät sytytystulpat (2006/2007)
Lähivalot rikki (2006)
Käynnistysmoottori rikki (Diesel 2008)
Moottorinohjauksessa häiriö (Bensiini 2006 - 2008
)Polttonestepumppu rikki (bensiini 2006)
Joitakin yksittäisiä kytkinvikoja (kaikki vuosimallit)
Käyttäjien ilmoittamia vikoja Autobild ;
Akku tyhjä
Käynnistysmoottori oikuttelee
Virtalukko kankea
Keskuslukituksen vikoja
Märät sytytystulpat
Moottorinohjauksen häiriöt bensiinimalleissa
Pitääkö nämä Noten tyyppiviat paikkansa ?
hei käyttäjät
2
213
Vastaukset
- Ei huolta
Notessa ei pahemmin tyyppivikoja ole kuulemani mukaan, eikä omassakaan ole vikoja ollut. Akku tuossa voi kyllä tyhjentyä, jos ajelee koko ajan lyhyttä pätkää, akku on sen verran pienikokoinen nimittäin. Kannattaa ostaa lohkolämmittimen yhteyteen ylläpitolaturi (Defa), jos ei maantieajoa tule riittävästi.
- 2Note
2 Notea ollut (2007/2009), enkä voi allekirjoittaa tuosta vikalistasta mitään. Joka autosta saa mitä ihmeellisemmän luettelon, jos lähtee etsimällä etsimään. Katsoppa huviksesi HS tyyppiviat niin huomaat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1024619- 272405
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1102302- 2002189
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4241988- 1741542
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001279Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321085Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79870