Jumalan Rauhaa Sinulle, veli / sisar!
Onko lestaateille annettu entistä ankarampi ohje olla pitämättä mitään yhteyttä ei-lestaatteihin?
Ihmettelen vain.
Minulla on yksi sukulainen, lestaattivanhapiika, joka aiemmin kirjoitteli kuulumisia sähköpostina aina silloin tällöin. Joskus viime kesän maissa lähetin hänelle parikin sähköpostia, mutta en saanut koskaan vastausta ja tätä ihmettelin hiljaa itsekseni. Käväisin kylässä taannoin, en huomannut mitään erikoista. Ohimennen mainitsi saaneensa sähköpostin.
Nyt minulle tuli sellainen ajatus, että eriseuraisuus taisi sattua samoihin aikoihin, kuin lestaattien pedofilia ja sen suojelu tuli laajemmin julkisuuteen. Olisiko annettu ohjeet pitää entistä pitempää etäisyyttä ei-lestaatteihin, ettei lahkon vetäjien perversiot vahingossa vielä laajemmalti paljastuisi?
Samanlaiset ohjeethan itse paavi, tuo Saatanan edustaja maan päällä, lähetti Irlannin lahkokunnalleen erittäin salaisena, mutta joku vuoti asian lehdistöön. Minullakin on kopio tuosta kirjeestä itselläni.
Uskaltaisiko joku lestaatti vuotaa asian julki? Rehellisyyden puutteestahan tätä lahkoa ei voi moittia, mutta kysynpä silti.
Eriseuraisuuttako?
2
178
Vastaukset
- Saatanan edustaja
Joo, tuosta Meillä on kysymys ja olemme tuon ohjeistaneet.
- monenlaista näkee ..
Olipahan läpinäkynä avaus, koetahan nyt hieman taitavammin peitellä tarkoitusperäsi jatkossa .
Tuosta avauksesta ne suorastaaan paistavat läpi.
Eikä ollut kyllä taatusti eka yristys...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096676Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884311L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453629TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133030Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261630- 661048
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551023Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?1991004- 9999
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47969