Eriseuraisuuttako?

Jumalan Rauhaa Sinulle, veli / sisar!

Onko lestaateille annettu entistä ankarampi ohje olla pitämättä mitään yhteyttä ei-lestaatteihin?

Ihmettelen vain.
Minulla on yksi sukulainen, lestaattivanhapiika, joka aiemmin kirjoitteli kuulumisia sähköpostina aina silloin tällöin. Joskus viime kesän maissa lähetin hänelle parikin sähköpostia, mutta en saanut koskaan vastausta ja tätä ihmettelin hiljaa itsekseni. Käväisin kylässä taannoin, en huomannut mitään erikoista. Ohimennen mainitsi saaneensa sähköpostin.

Nyt minulle tuli sellainen ajatus, että eriseuraisuus taisi sattua samoihin aikoihin, kuin lestaattien pedofilia ja sen suojelu tuli laajemmin julkisuuteen. Olisiko annettu ohjeet pitää entistä pitempää etäisyyttä ei-lestaatteihin, ettei lahkon vetäjien perversiot vahingossa vielä laajemmalti paljastuisi?
Samanlaiset ohjeethan itse paavi, tuo Saatanan edustaja maan päällä, lähetti Irlannin lahkokunnalleen erittäin salaisena, mutta joku vuoti asian lehdistöön. Minullakin on kopio tuosta kirjeestä itselläni.
Uskaltaisiko joku lestaatti vuotaa asian julki? Rehellisyyden puutteestahan tätä lahkoa ei voi moittia, mutta kysynpä silti.

2

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saatanan edustaja

      Joo, tuosta Meillä on kysymys ja olemme tuon ohjeistaneet.

    • monenlaista näkee ..

      Olipahan läpinäkynä avaus, koetahan nyt hieman taitavammin peitellä tarkoitusperäsi jatkossa .
      Tuosta avauksesta ne suorastaaan paistavat läpi.

      Eikä ollut kyllä taatusti eka yristys...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6832
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4271
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      46
      3516
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3402
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3309
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      179
      3304
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2819
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      62
      2280
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      41
      2250
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1714
    Aihe