Jumalan Rauhaa Sinulle, veli / sisar!
Onko lestaateille annettu entistä ankarampi ohje olla pitämättä mitään yhteyttä ei-lestaatteihin?
Ihmettelen vain.
Minulla on yksi sukulainen, lestaattivanhapiika, joka aiemmin kirjoitteli kuulumisia sähköpostina aina silloin tällöin. Joskus viime kesän maissa lähetin hänelle parikin sähköpostia, mutta en saanut koskaan vastausta ja tätä ihmettelin hiljaa itsekseni. Käväisin kylässä taannoin, en huomannut mitään erikoista. Ohimennen mainitsi saaneensa sähköpostin.
Nyt minulle tuli sellainen ajatus, että eriseuraisuus taisi sattua samoihin aikoihin, kuin lestaattien pedofilia ja sen suojelu tuli laajemmin julkisuuteen. Olisiko annettu ohjeet pitää entistä pitempää etäisyyttä ei-lestaatteihin, ettei lahkon vetäjien perversiot vahingossa vielä laajemmalti paljastuisi?
Samanlaiset ohjeethan itse paavi, tuo Saatanan edustaja maan päällä, lähetti Irlannin lahkokunnalleen erittäin salaisena, mutta joku vuoti asian lehdistöön. Minullakin on kopio tuosta kirjeestä itselläni.
Uskaltaisiko joku lestaatti vuotaa asian julki? Rehellisyyden puutteestahan tätä lahkoa ei voi moittia, mutta kysynpä silti.
Eriseuraisuuttako?
2
148
Vastaukset
- Saatanan edustaja
Joo, tuosta Meillä on kysymys ja olemme tuon ohjeistaneet.
- monenlaista näkee ..
Olipahan läpinäkynä avaus, koetahan nyt hieman taitavammin peitellä tarkoitusperäsi jatkossa .
Tuosta avauksesta ne suorastaaan paistavat läpi.
Eikä ollut kyllä taatusti eka yristys...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901947
- 581113
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971065Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html206997- 9995
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos64941IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56909Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.87865Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175838Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41780