Perussuomalaisten piilomainontaa?
Esiintyykö täällä
Piilomainostaja
64202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 64
Vanhimmat
jos minä sekoilen tähänkin, mitä on piilomainonta?, onko se sellaista vaikka että esimerkiksi elokuvissa/ televisiossa videoon piiloitetaan ruutujen väliin vaikka samaa kuvaa vaikka hampurilaisesta ja niin ettei katsoja sitä huomaa siis niin harvakseltaan yksi ruutu
mutta elokuvan tai esityksen kuluessa katsoja tiedostaa ymmärtämättään tuon kuvan alitajunnassaan ja alkaa tehdä mieli hampurilaista jostain syystä ja sen kummemmin ajattelematta menee ostamaan sellaisen grilliltä ja sen pituinen se
voisihan sitä jotenkin soveltaa politiikkaan myös?
maailmankuva voidaan kyllä kääntää, esimerkiksi amerikassa joskus testattiin koehenkilöillä joille laitettiin silmälasit jotka käänsivät kuvan ylösalaisin, siinä haparoitiin mutta viikkojen jälkeen aivot alkoivat kääntää kuvan jälleen oikeinpäin kaalissa väkisin ja eläminen oli taas normaalia
näin mentiin jonkun aikaa ja sitten lasit otettiin pois ja taas sama haparointi kun kuva oli taas väärinpäin aivoissa, taas kaalissa kuva kääntyi oikeinpäin ajan kuluessa
eivät kuulemma koittaneet seinillä kävelemistä?
Kertomasi Toni Onanoi Noin Iltaisin kuuluu tuohon taudinkuvaasi. Käyhän haje se reseptisi pois sieltä pankin palvelutiskiltä ja kipaisehan apteekkiin.
Kourallinen niitä valkeita ja muutama niitä ruskeita pillereitä auttaa kyllä. Hivenen.
Ennalleen palautumiseen tarvinnet tosin parin vuoden uuden hoitojakson, uudelleen.
Laskivat ( karkasit ) sinut lokakuussa liian aikaisin pois.
Piilomainonta on laillista jos se suosii hallitus puolueita näköjään
Toni vastaa asiallisesti. Moni ei kestä jos joku tuntuu fiksummalta mitä hän itse.
No ei ainakaan demarit ja kukkivat hatut. Pesimiskuoppiaan siirtelevät.
Tonin asiallinen vastaus löytyy hänen aiemmasta nikestä KP. Lyhennehän tarkoittaa Kusta Päässä. Kyseisellä nesteellä aivolohkojen välissä, varsinkin pakkasjakson kestäessä, on pahataipumus jäätyä. Ja jäätymisen seurauksena se tuo tuohon jo aiemmin todettuun taudinkuvaan noita narsistisia lisäoireita, kuten on todettavissa. Muistihäiriöt, luetun tekstin ymmärtäminen edes välttävästi, ja varsinkin laskutoimitusten teko tuottaa suuria vaikeuksia.
tuossa tri on osuvasti kertonut hänen tämänhetkisen tilanteen, jota tämä sadoilla nikeillä tuhraava persoonnalisuushäiriöstä kärsivä idiootti ei itse tajua.
Mutta kuten aina ennenkin, niin pakon edessähän tuollainen käyttäytyminen tulee hoidettua.
Vaikka toisen sairaudelle ei saisi naureskella, niin kyllä tuon kouhon touhulle jo koko kylä naureskelee. Ja kylän martta kahviossa on jo höröttelyn aiheena. Meinaapi kahvit läikkyä, kun keskustellaan mikähän se on seuraavat niket ja haukun aiheet.
Nyt tuo rakutusalue on kyllä ollut varsin kapea, joten koitahan keksiä lisäaiheita tuohon räksyttämiseen ja koitahan luodaa jotakin ihan ikiomaa teemaa. Tuo luvattomat lainailut tuolta somesta on varsin persoonottomia.
rakkahin martta kyllä minua on hoidettu sähköllä että varpaankynnetkin lähti http://vid606.photobucket.com/albums/tt142/Toni_Tampere/Toni_Tamperehoidossa-1.mp4
ja laajoja autonkäsittelytaitojani arvostetaan laajasti maailmalla http://i606.photobucket.com/albums/tt142/Toni_Tampere/Toni-sekop.gif
KP kirjoituksia täällä lukenut ja vaikuttaa asialliselta tyypiltä, pitkälti samoja ajatuksia hänellä, mutta hän ajattelee tavallaan kuten minäkin ja sukset voisivat mennä ristiin keskustelussa eihän sitä koskaan tiedä mutta ainakin nyt ajatuksemme ja arvomaailmamme näyttäisi olevan hyvinpitkälti samoilla linjoilla
siis en ole KP vaan ihan vaan toni ja on helppo kirjoittaa kun kirjoittaa todellisesta elämästäni niin iloista ja suruista saavutuksistani ja möhläyksistäni
1000 vuoden kuluttua ei minusta enää ole kellekkää robleemaa
elä puhu paskaa. sama sairas makaberi joka sai lemput täältä ylläpidon toimesta.
Tuon tajuaa jo tyhmempikin mistä nuo räkytysketjut tulee.
Nestekideaivo. heh hehheeeeee lajisa ainut. Pitäskö patsas laittaa hemmolle hehhehhehheee
Tälle rakuttajalle varataankin seuraavaksi nimimerkiksi Ristiturpa. Jos se tuo nykynike toni edes tajuaa asian ydintä tuohon ehdotukseen.
HS:n piirtäjä Karlsson tiivistää tänään persujen luonteen hyvin:
http://www.hs.fi/paivanlehti/23012013/paakirjoitukset/Karlsson/a1358831013299
Jep ja joka ainut Somali, on demareiden kävelevä mainos..! Niinkuin joka ainut ulkomaalainen työntekijä on Kokoomuksen mainos.! Kaiken huppuna on Koeskusra jonka piilomanoksena on Suomalaisen maidon ja elintarvikkeiden hinta.....!
Jep ja joka ainut Somali, on demareiden kävelevä mainos..! Niinkuin joka ainut ulkomaalainen työntekijä on Kokoomuksen mainos.! Kaiken huppuna on Keskusta jonka piilomanoksena on Suomalaisen maidon ja elintarvikkeiden hinta.....!
Kokkareilla joku aika sitten.
http://yle.fi/uutiset/kokoomusnuorten_schubak_harkitsee_eroa/6364697
toivottavasti
Tälle rakuttajalle varataankin seuraavaksi nimimerkiksi Ristiturpa. Jos se tuo nykynike toni edes tajuaa asian ydintä tuohon ehdotukseen.
Tuon tajuaa jo tyhmempikin mistä nuo räkytysketjut tulee.
Pilapiirros sanoo suoraan miten se on.
Mantamyrsky taitaa tulla ,kuhan selvijää mitä ne esittää keväällä 2013..siihen menee hetki aikaa....
Kirjoittakaa ne asiat mitä Toni tekee väärin. Tyyliin 1. 2. 3.
Kommentoidaan sitten sitä suomalaista suvaitsevuutta. Kuka haluaa aloittaa?
Sivuston ylläpito on jo aloittanut ja poistoilla osoittanut sääntöjen vastaisen kirjoittelun.
Niin, kysymys kuului mitä Toni kirjoittaa väärin ja hyvien tapojen vastaisesti. Konkreettisia perusteltuja vastauksia kiitos.
http://www.suomi24.fi/yhteisö/sites/suomi24.fi.yhteisö/files/imagecache/mina-profile-full-490/5be/46c/1f6fb4d22449951de6d62e6aa64b54f0.jpg?64064000
1 tämä toni kirjoittelee terveen järjen vastaisesti kautta linjan.
2 Ei osaa lukea muuta kuin omat kirjoitelmansa
3 saa suurta tyydytystä itselleen omista kirjoitelmistaan
4 Vaihtaa nimimerkkejä jatkuvaan ja keskustelee ja kehuu omaa itseään
5 Tärkein kaikista. Ei älyä mennä saamaan asiallista hoitoa
Tai,
1. Toni sanoo oman mielipiteen asioista joka ei muita miellytä!
2. Nimenomaan lukee ja vastaa toisten kirjoituksiin! Ei arvosta muiden mielipidettä joka on tietysti aina parempi ja aina oikeaa aatetta ja oikeassa!
3. Saa mielihyvää kirjoitellessaan niinkuin toisetkin jotka tänne kirjoittaa!
4. Vaihtaa niminerkkiä niinkuin toisetkin tekee!
5. Ei uskalla julkisesti tunnustautua demariksi tai kepulaiseksi koska siitä joutuu mieltilatutkimukseen ja saa hullun paperit!
Tälle rakuttajalle varataankin seuraavaksi nimimerkiksi narsistinen Ristiturpa. Jos se tuo nykynike toni edes tajuaa asian ydintä tuohon ehdotukseen
Eikö taaskaan sinun mielipidettä kunnioitettu joka on tietysti se ainoa ja oikea?
Ihan yksinkertaisen kysymyksen toisto, jota on kysytty jo aiemminkin tämän kameleontin esiintymis aikana.
Kuka tai mikä puuttuu näistä ketjukuvioista kun tuo nimimerkki hirviö meuhkaa tällä palstalla ? Yksinkertainen kyssäri !
Ja siihen kyssäriin loppu ketju.
Räksytys, ruikuttaja, kamelontti.
Nimityksiä tulee mutta kukaan ei ole kertonut konkreettista esimerkkiä siitä mitä tuo tarkoittaa.
Itseasiassa ilman sitä kyseisen asian esille ottaneet ovat itse juuri sitä mistä itse valittavat.
Kysymys oli yksinkertainen, vastaukset ylimalkaisia.
Ainut mitä konkreettisesti voisi käsitellä on vastaus jossa hänen väitetään lukevan vain omat kirjoitelmansa...miten hän vastaa jos ei lue muiden kirjoitelmia...
Lieksan palstan ongelmana on se ettei monikaan kirjoittaja pysty analysoimaan tai edes kunnolla perustelemaan omaa näkökantaansa. Tuosta tulee sitten vaikka minkä näköisiä ongelmia.
Koittakaa ystävälliseen sävyyn vastata miksi jonkun toisen hahmotelma tai ajatus on väärin. Ei se sen kummoisempaa ole.
Vaihot taasen nikeäsi näköjään sadannenko kerran.
Sen osaat, vaan lukutaito on sulla hakusessa.
Kokeilehan lukea otsikko linkistä ja jos ei onnistu, kuuntelehan lempikappaleesi jonka olet ansainnut ansioistasi.
http://www.youtube.com/watch?v=2c7P47YKgb0
Montas pullo tokmannin tarjous olvia oot imaissut, kun noin sekavan tekstin sait aikaan.
On se hyvä että lieksan palstalla on kiertoa ei mikään oppiva nuhjus museo formaatti
Itse asiassa en yhtään, mikä tekstissä oli sellaista jossa tarvitset suomennosta.
Autan toki jos omaat lukihäiriön tai tekstissä on ymmärtämisen vaikeuteen liittyviä sisältöongelmia.
Toki on mahdollista että ymmärtämisen vaikeus voi olla omaehtoista. Tuolloin kukaan ihminen maailmassa ei voi selittää yhtään mitään sille joka uskoisi että maapallo on edelleen litteä.
Silloin maapallo on hänen mielestään litteä. Tällä tasolla on myös osittain tämä palsta.
Ne jotka eivät voi osallistua älylliseen keskusteluun alkavat panetella ihmisiä joita eivät edes tunne. Kertoo paljon jo ihmisten sivistyksen tasosta, ennen heitä sanottiin junteiksi. En tiedä nykyistä määritelmää, tiedättekö te?
Et ole näköjään osannut edes lukea tuon nike ruber asinus baboonin kyssäriä. Sehän oli tarkoitettu nimenomaan sulle.
Poliittisia punalappu lasi luusereita sano .
Kysymykseen ei koskaan vastata kysymyksellä.
Tai sitten keksitään jo ikiliikkuja!
No, tulipahan testattua tuon idiootin lukutaito. Testintulos. Lukutaidoton, kuten on useasti todettu.
opetteles tämä
http://www.youtube.com/watch?v=AeJYeyqPfZI
itseasiassa tämä ei aukene joten voisiko joku suomentaa,..nike ruber asinus baboonin kyssärin.
Kuka tai mikä puuttuu näistä ketjukuvioista kun tuo nimimerkki hirviö meuhkaa tällä palstalla ? Yksinkertainen kyssäri !
Yksinkertainen mutta ilman mitään perusteluja tai muutakaan asiasisältöä mistä voisi ottaa kiinni.
Helpottaako perusteluja , jos katsot peiliin. Löydät vastauksen. Saat irvistellä myöskin ja hampaitas kiristellä.
Ps. Otahan välillä olvia, niin ajatus kirkastuu.
Tätä juuri tarkoitin kirjoittaessani ettei juntit voi perustella kirjoitustaan, he alkavat panetella ihmisiä joita eivät tunne.
Luetko itsesi kyseiseen kategoriaan, katso peiliin seuraavan kerran kasvojen pesun jälkeen kun harjaat hiuksesi.
Tuo voi koskea jos tunnet olevasi sitä mitä haluat muille esiintuoda. Maapallo taitaa olla edelleen litteä...
Helpottaako perusteluja , jos katsot peiliin. Löydät vastauksen. Saat irvistellä myöskin ja hampaitas kiristellä.
Ps. Otahan välillä olvia, niin ajatus kirkastuu.
Hassisen kone oli rautaa silloin sanoma oli selvä kuka sen oivalsi samoin se toinen
rappiolla istuva legenda
Suomenna mitä tarkoitat, pystyn älylliseen keskusteluun mutta luulen ettet sitä halua. Vastauksestasi voi avata katkeruutta, itseriittoista itsesääliä ja vihaa. Ne eivät kanna pitkälle, joten avaudutko keskusteluun ilman panettelua...luulen että löydät tekosyyn mutta vastaat ettet tarvitse koska olet kaiken yläpuolella.
No, odotan vastausta ja löydän sen mitä jo ennakoin...
Avaa tuo linkki hassisen koneeseen ja kuuntele jos olet nuori mitä vanhat parrat sanoo
Et ole näköjään osannut edes lukea tuon nike ruber asinus baboonin kyssäriä. Sehän oli tarkoitettu nimenomaan sulle.
En edes osannut lukea ruber ruber asinus asinus baboon baboon kyssäriä kyssäriä, voi että kun olen tyhmä, anteeksi. Mitä hän kysyikään...voisitko vastata että voin lukea ymmärsitkö edes sinä joka kirjoittaa etten osannut vastata ruben ruben asinus asinus baboon baboon kyssärin kyssäriin.
No, odotan vastausta, ja jos et itse osaa vastata olet mielestäni juntti joka ei edes voi vastata sellaiseen jota itse pitää helppona.
No, odotan edelleen jotain älyllistä.
Tuo nyt ei ole ollut uutinen. Kaikkihan tuon lukutaidottumuutesi tietää, ja sille naureskelee. Otahan olvia taasen ja aloitahan uusien nimimerkkien vuntsiminen.
ja...edelleenkään ei älyllistä, mutta senhän jo arvasi. Edes hommaa lukilasit ei voi vastata kysymykseen jota hän pitää erinomaisena ymmärtämättä sitä itse.
Olvi on kuraa, suosin mieluummin Tiger olutta.
meehän pappa jo nukkumaan, niin jaksat aamulla puoli kuuden aikaan aloittaa tuon päivystyksesi ja haukkumisesi täällä.
Aloittikin 5.46 tuon perinteisen räkytyksen.
Ja jatkaa sitten tohon puoleen yöhön. Loppupelissä muutes, aika sairasta touhuu
kepulin mainospaikkahan tää on.
Kuka pirun kepu täällä muka vuorokauvet vahtaa. Kukkaan kepulainen ei niin alas mee ett tänne parkkeeraa. Vai väettääkö joku muuta
Väitän vastaan.
Saatteko muuten uskotuksi, että persuilu ei ole sopusointuista?
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaiset_riitelevat_yha_puoluelogostaan/6466818
http://www.hs.fi/politiikka/Turun perussuomalaiset selvittelivät erimielisyyksiään ratkaisu siirtyy helmikuulle/a1305641783126
Ei täällä ole kyse persuista, vaan kuka kouho päivät ja yöt sekoilee.
oon niinj deamri tuhannen humalaasa
Ei esiinny piilomainontaa politiikkka vain menee kuin 80, vuotta sitten saksan malliin
sitähän kannatti silloiset valtapelurit mistä takin vaihto nyt
Täällä taitaa kaikki yrjölästä vapautuneet, avohoitoon siirretyt potilaat purkaa traumojaan.. voi kun lieksasta löytyisi jonkunlaista apua näille kirjoittelijoille..
Mitäs muuta terveys siveille kuuluu luulotaudin lisäksi ?
Ei täällä muut kirjoittele kuin demarit, niillä on omat visiot!