Minulla on Nordean MasterCard Gold- kortti. Sanotaan, että se sisältää hyvän matkavakuutuksen. Onko näin? Vastaako vakuutus esim. Eurooppalaisen matkavakuutusta sairastamisten, mahdollisesti tarvittavan kotiinkuljetuksen, matkatavaroiden ym. osalta? Pidän tärkeänä, että matkavakuutus on kunnossa eikä Eurooppalainekaan kallis ole, mutta toisaalta on turhaa ottaa kahta vakuutusta, jos MasterCard kattaa vakuutustarpeen. Olen aikeissa matkustaa Tunisiaan helmikuussa.
MasterCard- matkavakuutus?
MasterCard?
3
975
Vastaukset
- Kulkukoira
Testattu on ja toimii vaikka toisaalta, lopullista totuutta eri vakuutusyhtiöiden paremmuudesta ei ole olemassakaan. Jatkuvaksi matkavakuutukseksi suosittelen myös Tapiolaa, jos semmoista haluaa.
- ratkaisu pankista
Jospa ihan Nordean sivulta lukisit, mitkä ne vakuutusehdot ovat.
- rajoituksia
Matkatavaravakuutus puuttuu aika monista, eikä kotivakuutuksen matkatavaravakuutus kata kuin Pohjoismaat. Kannattaa lukea ne ihan oman vakuutuksen ehdot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1496419- 322292
- 1872089
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101313Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.741232- 731067
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241047Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,25987Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty44951Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12835