Minulla on Nordean MasterCard Gold- kortti. Sanotaan, että se sisältää hyvän matkavakuutuksen. Onko näin? Vastaako vakuutus esim. Eurooppalaisen matkavakuutusta sairastamisten, mahdollisesti tarvittavan kotiinkuljetuksen, matkatavaroiden ym. osalta? Pidän tärkeänä, että matkavakuutus on kunnossa eikä Eurooppalainekaan kallis ole, mutta toisaalta on turhaa ottaa kahta vakuutusta, jos MasterCard kattaa vakuutustarpeen. Olen aikeissa matkustaa Tunisiaan helmikuussa.
MasterCard- matkavakuutus?
MasterCard?
3
907
Vastaukset
- Kulkukoira
Testattu on ja toimii vaikka toisaalta, lopullista totuutta eri vakuutusyhtiöiden paremmuudesta ei ole olemassakaan. Jatkuvaksi matkavakuutukseksi suosittelen myös Tapiolaa, jos semmoista haluaa.
- ratkaisu pankista
Jospa ihan Nordean sivulta lukisit, mitkä ne vakuutusehdot ovat.
- rajoituksia
Matkatavaravakuutus puuttuu aika monista, eikä kotivakuutuksen matkatavaravakuutus kata kuin Pohjoismaat. Kannattaa lukea ne ihan oman vakuutuksen ehdot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252618Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1162436Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup231976Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581953Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua241487Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3051237- 601043
- 2581023
- 53960
- 146923