"Hauska koomikko" Aku Hirviniemi on riehunut Venla-juhlien jälkeen ja hajottanut autosta ikkunan. Ai ai. Tulepa velliperse koputtelemaan minua tai minun autoani. Saat pannuun niin että tuntuu.
Hirviniemi riehui
29
833
Vastaukset
- hjbnl,mök.ä
Juu, hyvähän se on sieltä piilon vierestä huudella....
- Mää lyön ny lasin si
Aika törkiä tapaus.
Ensin itketään kun ei saada näkyvyyttä,ketään ei kiinnosta, ei saa duunia ja ei saa tunnustusta.
Sitten kun saa kaikkea kolmea, niin eikun palkintopystillä toimittajan lasi sisään.
Useamman kuin kerran on toimittajia sääliksi käyny kun yhtäkkiä kohteen mielestä ne muuttuukin v'ttumaisiksi kiusantekijöiksi joita voi vaikka paukauttaa ---vaikka duuniansa nekin tekee ja yleensä tässäkin tapauksessa palkittujen hyödyksi ja näkyvyydeksi. - ......
Toimittajan oma moka... olis jättänyt Akun rauhaan, kun tämä sitä pyysi. PRKL!
- nauttis ny huomiosta
Kyllähän ne toimittajat näyttelijän rauhaan jättää, se on ihan varma.
Ennemmin tai myöhemmin.
- ei väkivallalle
Aku ei pitänyt toimittajasta, joka on roskalehdestä, jonka keulakuva on Tuksu Tukiainen. Moniko haluaa samojen kansien väliin Tuksun kanssa, paitsi Taukki.
- kuule ..
Tolla Akulla kävi säkä,
jos hän olisi erehtyny rusikoimaan legendaarisen toimittaja-Arskan ikkunaa pystillään -- olisi Venla-pysti löytynyt sekunnin murto-osassa äärimmäisen mielenkiintoisesta paikasta sen jälkeen.
Ja otsikot olisi kieltämättä olleet pystin sijainnista johtuen aikas raflaavat! Venla-pysti päätyi -------!
- seiskantoimittajatpe
Aku ei ole mikään Martina Aitolehti, jolle seiskajulkisuus elämän tarkoitus. Akulla ei ole mitään tarvetta saada naamaansa tuksun, martinan ja taukin rinnalle seiskan kanteen.
- inhoan väkivaltaa.
Himputin taitava näyttelijähän hän on, mutta olisi nyt edes pyytäny reilusti anteeksi eikä Radio Novassa miehistellen suhtautunu tommoseen hölmöyteen tyyliin
"sattui olemaan se Putous-ryhmän Venla-patsas kädessä, niin mä käyn pikkasen koputtamassa sen auton ikkunaa sillä patsaalla. Ilmeisesti se ikkuna meni siinä sisään ja vähän koputin muutenkin sitä kylkeä", Hirviniemi sanoi."
"Mikä nyt kaikkia huolettaa tässä tilanteessa, että pysyikö Venla-patsas ehjänä, niin sille ei käynyt mitään."
Ei huoleta pysyikö patsas ehjänä. Sen sijaan huolettaa että meni jotenkin maku hyvänä pidetystä tyypistä. Väkivaltaisuus on vastenmielistä. - Tyhmät uskoo kaiken
inhoan väkivaltaa. kirjoitti:
Himputin taitava näyttelijähän hän on, mutta olisi nyt edes pyytäny reilusti anteeksi eikä Radio Novassa miehistellen suhtautunu tommoseen hölmöyteen tyyliin
"sattui olemaan se Putous-ryhmän Venla-patsas kädessä, niin mä käyn pikkasen koputtamassa sen auton ikkunaa sillä patsaalla. Ilmeisesti se ikkuna meni siinä sisään ja vähän koputin muutenkin sitä kylkeä", Hirviniemi sanoi."
"Mikä nyt kaikkia huolettaa tässä tilanteessa, että pysyikö Venla-patsas ehjänä, niin sille ei käynyt mitään."
Ei huoleta pysyikö patsas ehjänä. Sen sijaan huolettaa että meni jotenkin maku hyvänä pidetystä tyypistä. Väkivaltaisuus on vastenmielistä.Huoh! Eiköhän kaikki ymmärrä millasta journalismia joku helvetin seiska edustaa: Se on roskalehti. Kuten myös muut iltalehdet ja -sanomat. Tarkotuksena vaan herättää kohua ja idiootit tietysti uskoo kaiken. Turha Akun on anteeks pyydellä mitään kun joku kusipää hyväkskäyttäjä roskalehden toimirtaja kyttää toisen kodin edessä!! Törkeetä käytöstä. Kehtas vielä palata takasinki, eli ei ihme että hermot meni. Ei tommosta mikään normi pulliainen ymmärrä, ihmettelee vaan että "miks ei julkisuus" kiinnosta. Hohhoijaa. Niinku jo jotkut onki sanonu jo, Akun kaltanen lahjakkuus ei tarvitse eikä myöskään halua jonkun Seiskan kaltasen lehden antamaa julkisuutta!!
- alkkis vaan
Olen kuullut usealta taholta, tyypillä olisi paha alkoholiongelma.
- väärä tieto
eivät näyttelijät juo.
ovathan he sentään taiteilijoita. - tuttu
No ei kyllä ole. Kun juhlii, niin juhlii kunnolla. Koti oloissa ei kyllä juopottelu.
- hyvähyvä.
ens kerralla seiskan toimittajaa turpaan.
- sheiska sheikkaa
Kuiteskin porukat lukee seiskaa, se on hyvä viihdelehti.
ja eikös kaikki julkisuus ole hyvää jos framille haluaa...?
- jee jee
Jos seiska nostaa syytteen, niin perutaan välittömästi seiskan tilaus ISOLLA joukolla. Jos ei kielloista huolimatta jätä rauhaan, niin kärsiköön.
- Hyvä Aku!
Ei Hourulehdellä ole syyteoikeutta. Syyteoikeus Suomessa on vaan ja ainostaan syyttäjillä. Tollasten Hourulehtien toimittajien sietääkin saada vähän liikettä kinttuihinsa. Hyvä AKU!
PS. Akuhan on hyvässä kunnossa, jos 400 metriä taittui noinkin hyvään aikaan (pysy auton perässä).
- kumma666
Mikähän Akua riivaa ?
- ................
Perutaan seiskan tilaus? Tuetteko oikeesti sitä paskalehteä ostamalla Maran silikooneja ja Tuksun lomia jossain ulkomailla?!! ..........
- Totuus vai lehtimyyntiä?
Jaahas, mikäköhän on se todellinen totuus asiasta? Ei tuon seiskan sepustuksiin asioista ole kyllä yhtään luottamista. Lienee Aku vaan pyytänyt toimittajaa siirtymään pois häiritsemästä, mutta pitihän siitäkin sitten törkyjuttu aikaansaada. Näin tietämättä asiasta tuon seiskan jutun itse tulkitsen eli reippaasti kerrotusta pois niin päästään lähemmäksi totuutta. Huh huh...
- poks
Taisi kusi nousta pojan päähän ja maailman valtias-olotilassa kävi laittamassa ikkunan palasiksi. Noin noille käy, ei pää kestä julkisuutta - eikä varsinkaan kykene ottamaan vastuuta teoistaan.
Että onnea vaan, urpo. Siitä se alamäki lähtee, jos noita nyt vaan käy selittelemään. - ars longa
Ihme primadonnia noi nykynäyttelijät.
Tuli yhtäkkiä ikävä Esko Nikkaria.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Esko_Nikkari - erehgegheh
Hahhaaa..Ihan oiken paskaperse-toimittajalle joka kiilaa toisten eteen, eikä kehoituksista huolimatta lähde lipettiin.
Harmi kun ei murjonut paskaperse-tomittajaa. - Esa Korpi
"Saatanan ky**ä mä tapan sut! näyttelijä oli lehden mukaan huutanut kuvaajalle."
Laiton uhkaus Suomessa on aseen välityksellä tai suullisesti toisen ihmisen henkeen tai terveyteen kohdistuva uhkaus, jonka perusteella uhatulla on syytä pelätä henkilökohtaisen turvallisuuden tai omaisuuden olevan vakavassa vaarassa. Se on Suomen rikoslain mukaan rikos, jonka maksimirangaistuksena on kaksi vuotta vankeutta.
Miksi tämä vaarallinen ja ilmiselvästi alkoholi ja/tai mielenterveysongelmista kärsivä psykopaatti on edelleen televisiossa koko perheelle tarkoitetussa ohjelmassa? Miksi poliisi ei ole pidättänyt tai kuulustellut häntä tästä rikoksesta? Miksi lehdet,radio ja tv kanavat paapovat tätä sairasta ihmistä? - Hömppälinna
Älkää tuomitko.Hirviniemellä voi olla paha burnout ja se näkyy tälläisenä käytöksenä.Jos kaikki on ok.Ei kukaan näin käyttäydy.
Julkisuudella ja menestyksellä on hintansa.Kaikkea hyvää vaan Hirviniemelle.
Toivotaan, että huilaa ja rauhoittuu.
Toimittajienkaan ei tarvitsisi tehdä vängällä kohujuttuja, ellei niitä muuten synny.
Varmasti syntyy, ettei niitä tarvitse itse kyhätä kokoon ja provosoida näin juopuneita julkkiksia.- Anonyymi
Paha burnout on kestänyt jo kymmenen vuotta, millon lääkäriin?
- Naku Rankka
Akulla on on kihahtanut luomuneste päähän. Älä uhoo. Sä oot vaan Riksun Aksu.
- Naku Ankka
Aku ei ole edes hauska. Ei ole koskaan ollut.
- ejj jummarra
Oliko iltalehdessä mahdollinen painovirhe? kärpässarjan hyttynen heiluttelemassa pystiä kun ei ole lihaksia mitä heilutella oikea ilmapallopodari tämä koomikko
- Anonyymi
Jahas. Vuonna 2013 on Martinan stalkkeri, Mara-hokija, ollut täällä puolustamassa Akua. Miksi muuten on vetänyt Martinan mukaan tähänkin ketjuun? Näyttää vihaavan Seiskaa siksi koska siellä on juttua Martinasta ja näyttää kirjoitusten perusteella vihaavan myös Tukiaista. Aika valaisevia nämä vanhat ketjut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826205
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t293733törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/253075Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3631664- 331368
- 261292
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11916Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi42873Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42819