Voiko rakkaus

sekoittaa koko elämän? Mitä tähän liittyykään, kyllä voi.

Vastaavanlaisia kokemuksia?
3184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Täällä yksi ilmoittautuu.
Toisaalta, elämä näyttäytyy parempana, kuin sillä olisi taas tarkoitus.
Rakkaus on hulluutta.

Äänestä
  • parasta, mitä elämässä voi olla! Säälin niitä ihmisiä, jotka eivät koskaan tule hulluiksi. Tämä oli jonkun viisaan ihmisen ajatus, en valitettavasti muista hänen nimeä, mutta olen hänen kanssaan samaa mieltä.

    Äänestä

  • Hulluus on kirjoitti:

    parasta, mitä elämässä voi olla! Säälin niitä ihmisiä, jotka eivät koskaan tule hulluiksi. Tämä oli jonkun viisaan ihmisen ajatus, en valitettavasti muista hänen nimeä, mutta olen hänen kanssaan samaa mieltä.

    Niin. Better loved and lost, than never loved at all.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


=== kirjoitti:

sekoittaa koko elämän? Mitä tähän liittyykään, kyllä voi.

Vastaavanlaisia kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu