Jo 800 lasta saanut narkolepsian Euroopassa

pieleenmenneestä sikapiikkikokeilusta.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Influenssarokotteesta narkolepsia lähes 800 lapselle Euroopassa/a1305640809944
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Määrä on todella valitettavan suuri. Tosin rokotettuja oli yli 30 miljoonaa ja siihen suhteutettuna riski saada narkolepsia on ollut varsin vähäinen. Silti se ei ole hyväksyttävissä rajoissa.
Tosiasia on kuitenkin se, että täysin turvallinen rokotus tai lääke on vain sellainen, jolla ei ole mitään vaikutuksia. Ehdottomasti sikainfluensarokotetta parempaan pitää päästä. Sen varmaan myöntävät kaikki. Kokonaan toinen asia on vaatimus luopua kokonaan rokotteista. Se ei vaatimuksena ole millään mittapuulla järkevä.

Äänestä

Eihän noita rokotteita ennenkään tavallisille annettu.

Ainoastaan vanhuksille.

Sitä kutsutaa likvidinoinniksi eli tappamiseksi.

Rokotteet tappaa huonokuntoiset vanhukset.

Äänestä

Pelkästään nälkään kuolee miljoonia, joten mitä väliä yhdestä influenssasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vakava takaisku kirjoitti:

pieleenmenneestä sikapiikkikokeilusta.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Influenssarokotteesta narkolepsia lähes 800 lapselle Euroopassa/a1305640809944

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu