Onko Peugeot

307 lohkolämmitin vai säteilylämmitin? Vm on 2005.
376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Säteilylämmittimen paska. Samanlainen paska on 206:ssa vm. 05.

Äänestä
  • Lähes kaikissa uusissa autoissa on nykyisin valitettavasti heikompitehoinen säteilylämmitin. Kuuleman mukaan vanhan mallinen lohkolämmitn voisi sekoittaa uuden hienon moottorielektroniikan lämpötunnistimineen ja siitä voisi aiheutua erilaisia ongelmia mm. käynnistymiseen.

    Äänestä

Jaa-a.
Oma 307 on vm 2007 ja ainakin verrattuna 2010 vuosimallin Toyotaan lohkolämmitin on nimenomaan lämmitin eikä pelkästään sähkönkuluttaja, joten lievällä epäilyksellä suhtaudun tuohon väitteeseen säteilylämmittimestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyjä kirjoitti:

307 lohkolämmitin vai säteilylämmitin? Vm on 2005.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu