Olin aina kuvitellut, että satamakaupungit olisivat vapaamielisiä mukavia kaupunkeja. Väärin kuviteltu. Hamina on sisäänpäinlämpiävä militaristinen pikkukylä, jossa aikuiset hyväksyvät isänmaallisuuden nimissä myös kaikenlaisen rasismin jälkikasvultaan.
maailmannapako?
hämmästynyt
6911
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itse olen samaa mieltä, sillä näinä 12-v. minkä olen täällä asunut, olen joutunut huomaamaan, ettei tästä enää takapajulammaksi kaupunki voi enää muuttua typerine ihmisineen!
....jos noin pahalta tuntuu!
mutta Haminassa on timmin näkösiä tyttöjä!
... ja komeita sekä hyväkuntoisia "silmä lepää"ovat armeijan ,poliisin ,tullin miehet virka-asuissaan.Pelikentillä riittää myös silmäniloa"upeat hyväkroppaiset jalkapallon pelaajat sekä pesäpalloilijat...tässä vain osa miesenergiaa mitä Haminasta löytyy.On ilo olla Haminalainen.
Kutsutko sä niitä lehmiä naisiksi?
ei ole onnistanut vähään aikaan...vai...:P