Moikka oon 16.v poika ja oon vähäse liian laiha vaikka syön joka päivä isonmiehen annoksen, ja sitten myös treenaisin sixpackkia. Onko se ongelma jos yritän lihoa ja tehdä samalla sixpackia?
Sixpack ja lihottaminen
juskaaaa
8136
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Öhm... vaikee sanoa mitään. Pituus? Paino?
Palat näkyy sitä paremmin mitä alhasempi rasvaprosentti on, ja mitä isommat ne palat on. Eli jos sulla on mahan alueella rasvaa niin ne ei näy vaikka treenaisit niitä kuinka kovaa. Syö siis terveellisesti mutta harjoita jotain rasvaa polttavaa 3x viikkoon, muista myös että rasvaa polttaessa kulutuksesi täytyy olla enemmän kuin päivän saanti (kcal). Vatsoja ei kannata treenata sen enempää kuin muitakaan lihaksia, eli 2-3x viikkoon riittää, niidenkin tarvitsee palautua JOLLOIN ne lihakset nimenomaan kasvaa. Youtubesta löydät hyviä videoita.
Eli, treenaa niideen kokoa ja alenna rasvaprosenttiasi, niin saat sixpackin näkyville. MUTTA, sixpack ilman muita lihaksia on naurettavuuden huippu, eli suosittelen treenaaman koko kroppaa.
Mitääh! Eihän ihminen liho jos kuluttaa enemmän kuin syö! NÄIN SAA LIHAKSIA MUTTA EI LIHO!
Kiitos ja pituus 181cm ja paino 60
täh? :D 181 ja paino 60 :DDDDDDDDDD ooks anorektikko?
En ole anorektikko, tiesitkö, että nuorena vielä mittasuhteet sekä muu kehitys ei välttämättä ole ihan kohdallaan, vasta aikuisena pystyy kunnolla, laihduttamaan/lihottamaan.
et sä oo ali painonen ite oon 182 cm ja painan 49 kiloa ja mä oon ali painoinen jostain ihme syystä.
jos haluut saada painoa nii sun pitää rakentaa lihasta