analyytikot ja odotukset

sekatyöläismies

Huvittaa uutisia katsoessa nämä "analyytikot", joilla ei poikarassuilla edes parta vielä kasva.

Koitetaan saada uskottavuutta silmälaseilla ja vanhojen miesten vaatteisiin pukeutumalla. Ihan kuin siinä eräässä silmälasimainoksessa (alennusprosentit iän mukaan tjsp.)

Ja sitten heitetään summassa silmät kiinni jotain ennusteita. Hyvähän niitä on heittää, kun ei niitä jälkikäteen kukaan missään muistele.

Kannattaisko kokeilla vielä tekoviiksiä?

5

236

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vakuusvaje

      Eilisestä analyytikosta tuli kyllä hakematta mieleen Jukka Keitele. Vähän pitempään sijoittamista harrastaneet muistanevat tämän superjupin, joka 80-luvulla menestyi yleisen nousun aikana loistavasti. Pukeutuminen ja käytös olivat viimeisen päälle herraskaisia ja uskottavuutta riitti varmaan useimpien silmissä. Sitten ajat muuttuivat ja pankkiiriliike kaatui alta.

      • muistuu

        Oliko hän se monokkelimies?


      • Vakuusvaje
        muistuu kirjoitti:

        Oliko hän se monokkelimies?

        Monokkeli ja siisti parta.


    • Elämäx

      Nyt pitää omistaa oma analyytikon analyytikko joka arvailee mitä anal yytikkö arvailee, on mahdotonta kun se jolla on lyhin valokaapeli voittaa pelin , pörssi on todella elämän tuhlaamista.

      • lottokansa

        Viina, tupakka ja villit naiset - elämän tarkoitus(ko).
        Siinäpä pulma.
        Keno vai Lotto, vai molemmat?
        Siinäpä toinen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2073
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      14
      861
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      692
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    9. 49
      550
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    Aihe