Onko muita joilla ei ole sosiaalista elämää yhtään?
Nyt varsinkin tulin taas huomanneeksi kuinka kurja mun tilanteeni on, olen ollut viimeiset 4pvä kipeenä, vain koneella nyhjännyt päivät pitkät. Masentavaa. Ja kukaan ei ole mua edes kaivannut. Vaikka eihän mulla edes ole ketään kuka mua kaipaisi.
Miten mun kannattaisi lähteä rakentamaan sosiaalista elämää itselleni??
Ei sosiaalista elämää
3
450
Vastaukset
- sekaan vaan
Sosiaalista elämää on siellä missä on ihmisiäkin eli koulussa, töissä, harrastuksissa. Tai virtuaalisesti jossain nettiyhteisöissä, asiallisilla keskustelupalstoilla (ei Suomi24), pelimaailmoissa, chateissä. Sen sijaan, että vain odottaa toivoen että joku ottaisi yhteyttä tai että joku kiinnostuisi sinusta, niin kiinnostu sinä muista ja ota muihin yhteyttä. Mene sinne missä on ihmisiä eli sosiaalista elämää. Etsi vaikka ensin netistä muita, jotka on kiinnostuneet samoista asioista kuin sinä ja ole oma itsesi, ystävällinen kaikille. Siitä se lähtee.
- JJOOO
NIINKKÖ
- 10 + 6
Laitappa vaikka jollekkin vanhalle kaverille/ystävälle puhelimella/facebookissa viestiä "Mistäs sulle nykyään kuuluu?".
Siitä se pikkuhiljaa lähtee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887