Hei! onkos kellään ollut flunsaa jossa lievää päänsärkyä yskä.lihaskipu,nuha.ja haju ja makuaisti mennyt :(yhtenä aamuna pyörrytti.
kuumetta tuskin ollenkaan. nyt neljäpäivää olut maku ja hajuaisti kokonaan pois????
FLUNSSA!! SHIIH....
3
298
Vastaukset 3
- Sitkeä Flunssa
Ho hoi,
sama täällä. Ja on muuten tosi sitkeä, nuha on kestänyt nyt 4 vkoa ja yskä 3 vkoa. Sitten on läämpöilyä (kuumetta) aina välillä ja välillä lämpö laskee moneksi päivää ja sitten taas nouseee n 37,7 vaikka olen ottanut Buranan.
Lihaskipua, ruokahalut veks, nuutunut olo, ja just noi haju- ja makuaistimukset ihan zero. Tylsää. - maku- ja hajuaistia
Minulla on ollut kunnon influenssa noin 6 viikkoa kaikilla mausteilla. Haju- ja makuaistit katosivat taudin alkuvaiheessa ja vieläkään ei ole palautunut. Odottelen innolla sitä aamua, kun haistan kahvin tuoksun.
Toivottavasti olet jo tervehtynyt - Flunssasta kärsivä
Sama juttu minulla. Vinkkejä flunssan taltuttamiseksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.393988- 102885
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei279844- 77738
- 82726
- 71691
- 50655
- 37646
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 44607