Hei! onkos kellään ollut flunsaa jossa lievää päänsärkyä yskä.lihaskipu,nuha.ja haju ja makuaisti mennyt :(yhtenä aamuna pyörrytti.
kuumetta tuskin ollenkaan. nyt neljäpäivää olut maku ja hajuaisti kokonaan pois????
FLUNSSA!! SHIIH....
3
259
Vastaukset
- Sitkeä Flunssa
Ho hoi,
sama täällä. Ja on muuten tosi sitkeä, nuha on kestänyt nyt 4 vkoa ja yskä 3 vkoa. Sitten on läämpöilyä (kuumetta) aina välillä ja välillä lämpö laskee moneksi päivää ja sitten taas nouseee n 37,7 vaikka olen ottanut Buranan.
Lihaskipua, ruokahalut veks, nuutunut olo, ja just noi haju- ja makuaistimukset ihan zero. Tylsää. - maku- ja hajuaistia
Minulla on ollut kunnon influenssa noin 6 viikkoa kaikilla mausteilla. Haju- ja makuaistit katosivat taudin alkuvaiheessa ja vieläkään ei ole palautunut. Odottelen innolla sitä aamua, kun haistan kahvin tuoksun.
Toivottavasti olet jo tervehtynyt - Flunssasta kärsivä
Sama juttu minulla. Vinkkejä flunssan taltuttamiseksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390