Olemme kaksi nuorta naista, jotka etsivät kämppistä asuntoomme Kannelmäkeen. Muutamme asuntoon 1.3. Koska kolmas kämppisehdokas sai asunnon jostain muualta, olemme kämppäkaveria vailla. Asunto on SATOn ja vuokra on 356e kuukaudessa per henkilö. Lisäksi aluksi pitäisi maksaa takuuvuokraa yhteensä 250e jaettuna kolmella. Vuokraan sisältyy vesi ja netti, sähkösopimus tehdään erikseen. Asunnossa on kolme ovellista huonetta ja tilava keittiö, wc ja kylpyhuone ovat erikseen. Asunnossa on myös parveke ja vaatehuone. Neliöitä on yhteensä 77,5. Asunnon pohjapiirros liitteenä.
Olen Pinja, 22-vuotias taideopiskelija. Kämppikseni Ilona on 19-vuotias lastenhoitaja. Olemme avoimia ja sosiaalisia sekä meillä on taidehenkisiä harrastuksia. Minä maalaan, soitan kitaraa ja laulan, Ilona tanssii ja soittaa pianoa.
Etsimme pidempiaikaista kämppistä. Ota yhteyttä, jos kiinnostuit.
Terveisin
Pinja & Ilona
Etsitään naispuolista kämppistä kolmioon, Helsinki
Pinja & Ilona
1
347
Vastaukset
- minttu1111
hei olisin kiinnostunut :) olen 20 vuotias valokuvauksen opiskelija.
jos huone on vielä vapaa niin sähköpostini on [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292765- 911044
- 58911
- 66885
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26847Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6837Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37810Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65804Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75724Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu136719