Profiilisi on

kuin suoraan käsikirjasta jossa seikkaperäisesti ja havainnollisesti kuvaillaan alkoholistien lapsia.
Valitettavasti et sytytä minua ulkonäölläsi etkä liioin verbaalisella ilmaisulla.
18408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

tyhjätasku joka notkuu 24/7 palstalla ja ruinaa ventovierailta sääliä on tyhmyyden huippu.

Äänestä

Siis tämähän on ihan karmea aloitus. En onneksi tiedä tilanteestasi enempää, mutta fiksu ihminen ei kuitenkaan milloinkaan kohtele toisia noin kuin sinä. Eikä ole kyse vain fiksuudesta, vaan siitä että toisen ihmisyyttä voisi kunnioittaa ihan kaikissa tilanteissa. Jokainen on täysin vapaa valitsemaan oman seuransa, joten mikset vaan anna sen ihmisen olla ja jätä taaksesi. Miksi tihkutat myrkkyä rumien sanojesi muodossa tänne, niin että tällaisten herkempien sivullistenkin tekee mieli sanoa sananen tähän. Ja jos jollakin ihmisellä on ollut alkoholia käyttävät vanhemmat, niin onko se ollut sen _lapsen_ vika?

Äänestä
  • Samaa mieltä. Sitä paitsi holisteja on valitettavasti niin valtavan paljon, ettei heidän jälkikasvunsa ole homogeenista. Jos ja kun jotkut selviävät siitäkin ja tulevat tasapainoisiksi hienoiksi ihmisiksi, sehän vain kertoo, että heissä on sitä jotain, vahvuutta ja fiksuutta.

    Jos joku ei sytytä ulkonäöltään eikä verbaalisesti, niin sitten ei.

    Äänestä

käviks taas mastuboimassa??

Äänestä
  • käviks taas masturboimassa??

    Äänestä

sinulle * * * *o aloitus.

Äänestä
  • Miksi olet noin ilkeä?
    Jutellaan nyt aikuiset ihmiset ja lopettakaa tää palsta pelleily. Ilmeisesti on tunteita puolin ja toisin.

    Äänestä

olen alkoholistin aikuinen lapsi ja kuolen tänään.

Äänestä

Alkoholistien lapset on miellyttäjiä ja sitä kautta jatkuva hyväksymisen haku muilta on ihan tyypillinen alkoholistiperheen lapsen oire.Alkoholistin lapset valehtelevat kun olisi yhtä helppoa kertoa totuus.
Alkoholistien lapsia hallitsee kolme kirjoittamatonta sääntöä:

- Älä puhu
- Älä luota
- Älä tunne

Äänestä
  • Muunlaisiakin on. Mutta selittäishän tuokin tavallaan, miksi jotkut kieroilevat ja valehtelevat, mutta näkevät "narsistisuuden" aina muiden kuin itsensä ongelmana.

    Äänestä

  • Tavallaan noin. Kunnes lapsi aikuistuu ja alkaa ottaa vastuuta elämästään. Tuota valehtelua en allekirjoita. Päinvastoin se että lapsena joutui valehtelemaan suojellakseen milloin ketäkin sai minut vihaamaan valheita yli kaiken. En kestä valheita enkä valehtelijoita. Sen takia minun luottamukseni menettää vain kerran. Se ei tule takaisin valheen jälkeen.

    Äänestä

  • En puhu ja luottaminenkin on vaikeaa.Olen absolutistien lapsi.

    Äänestä

  • Tutulta kuulostaa. kirjoitti:

    Tavallaan noin. Kunnes lapsi aikuistuu ja alkaa ottaa vastuuta elämästään. Tuota valehtelua en allekirjoita. Päinvastoin se että lapsena joutui valehtelemaan suojellakseen milloin ketäkin sai minut vihaamaan valheita yli kaiken. En kestä valheita enkä valehtelijoita. Sen takia minun luottamukseni menettää vain kerran. Se ei tule takaisin valheen jälkeen.

    Tässä juuri näkee, että yksi menee yhteen suuntaan ja toinen toiseen, vaikka heillä olisi periaatteessa samanlaista traumahistoriaa. On valehtelevia ja on todella rehellisiä ja fiksuja alkoholistien lapsia. No täällähän aina leimakirves heiluu, koskaan sillä ei lyödä itseä.

    Äänestä

jokinhan hänessä kuitenkin kiehtoo kun tänne vaivaudut kirjoittamaan...?

Äänestä

kirjoita kenellekään ihmiselle täällä suoraan sillä anonyymit eivät ole kirjoituksiani ansainneet.
Lähinnä ajantappoa paremman puutteessa.

Äänestä

on kohdistettu tuntomerkkejä??

Äänestä

Mitä täällä vingut? Jouduitko koko eilisillan olemaan vaan yksin kotona ja kirjoittamaan päiväkirjaa? Sen kyllä huomaa katkeransuloisista kirjoituksistasi. Sun kannattaisi edes kerran viikossa vetää käteen, ettei tarvitse olla kuin painekattila.

Äänestä
  • Noinko ne kirjoitti sulle homon logiikka -palstalla? Onhan se jännää kopioida fiksumpiensa kirjoituksia ja puhista kuin pollea poika.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


7päivää kirjoitti:

kuin suoraan käsikirjasta jossa seikkaperäisesti ja havainnollisesti kuvaillaan alkoholistien lapsia.
Valitettavasti et sytytä minua ulkonäölläsi etkä liioin verbaalisella ilmaisulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu