Mäkihyppääjälegenda Matti Nykäsen täksi perjantaiksi sovittu esiintyminen Hotelli Foxmannissa peruuntui viime hetkellä, kun bändin edustaja ilmoitti ravintolalle ettei Mattia tavoiteta lukuisista yrityksistä huolimatta. Metropolin toimittaja oli paikalla Vetelissä Hotelli Foxmannissa kun hänelle kerrottiin ettei Matti päässyt paikalle, koska oli ratkennut ryyppäämään Susannan kanssa käydyn riidan päätteeksi.
http://www.metropoli.net/kaupunkilehti/uutiset/viihde/missa-on-matti-nykanen/
Matti Nykänen kadoksissa Vetelissä?
5
3056
Vastaukset
- Harmin paikka
Tuskin se mäkihyppääjä sentään täällä katosi, ellei sitten puhuta Vetelin ikiomasta Matti Nykäsestä. Kuitenkin kertakaikkisen harmillinen tapahtuma koko Vetelin kannalta. Matin konsertti olisi onnistuessaan tuonut myönteistä valtakunnallista julkisuutta Vetelille, kun paikalla oli myös tuo median edustaja.
- OHO! oho!
Matti Nykänen edelleen kateissa - toinenkin keikka peruuntui.
Nykänen on ollut kaksi päivää kateissa, sillä perjantaina hän syytä ilmoittamatta perui viime hetkellä keikkansa Hotelli Foxmannissa Vetelissä.
Nykäsen oli tarkoitus esiintyä Mortonissa tänään kello 22.00 alkaen. Ravintolayrittäjä Petri Virta sai ilmoituksen keikan peruuntumisesta Nykäsen edustajalta iltakuuden aikoihin.
Rikoksen mahdollisuutta ei voi sulkea pois.
Iltalehti ei ole tavoittanut Nykäsen edustajaa. - yhäköö
Mihnäpäin Vetheleiä se Masa on hukassa?
- Kyttäileväinen
No onkos Nykästä näkyny viimeaekoona Vetelis ryypiskelemäsä?
- Anonyymi
Matti Veteli ryyppyjä ja Alko olee vetelässä kunnossa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869