LÖYTÄÄKÖHÄN KOTIA ???????

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013012616603469_uu.shtml


Epäilen, ettei heti ainakaan.....vaatii pitkän koulutuksen.........ja olisi jo vaatinut pentuna.......;((

Kouluttamattomasta koirasta ei ole kuin harmia.......
5167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

meille olisi mitään asiaa tuolla haukkusella. Vuokra-asunto kun on. Tara-parka. Kun on ikävä niin on ikävä.

Äänestä

Jos löytyy joku jolla on aikaa niin miksi ei. Jos rotu olisi minulle oikea ja saisin 3kk vapaata koiran koulutusta varten, miksi ei. Selvästi nimittäin hyvin vaikea eroahdistus. Lisäksi sille pitäisi järjestää kunnon puinen aitaus harjotuksien ajaksi, jossa se ei saisi aikaan tuhoja... Tai ainakin itse lähtisin näillä liikkeelle. Taas hyvä esimerkki laskasta ihmisesta, joka ei vain vaivaudu pentuaan kouluttamaan.

Äänestä
  • Maalle tai taajamaan, jossa saa ulkohäkkiin, siellä pärjäisi sen ajan mitä yksin on. Eli lämmitetty koppi ja iso häkki.

    Äänestä

onkohan tuo minkä ikäinen ?

Äänestä

Kysehän ei ole siitä, etteikö koiraa olisi koulutettu, tai että omistaja olisi laiska. Facebook-> aikuiset kodinvaihtajat, sieltä löytyy enemmän tietoa Tarasta.
Kyseessä siis koira, joka on pentuna vieroitettu emästään liian aikaisin sulkemalla emo häkkiin, jonne pennut ovat yrittäneet päästä emon luokse, koira on tuolloin saanut pahoja traumoja, joihin ei ole mikään koulutus tehonnut.
Lisäksi omistaja kertoo fb sivulla olleensa yhteydessä ongelmakoirakouluttajiin, jotka eivät ole koskaan törmänneet vastaavaan.
Koira sijaitsee tällä hetkellä koirakorjaajan hoivissa, 7 koiran laumassa on pärjännyt eikä ole tuhoja tehnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voi reppanaa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013012616603469_uu.shtml


Epäilen, ettei heti ainakaan.....vaatii pitkän koulutuksen.........ja olisi jo vaatinut pentuna.......;((

Kouluttamattomasta koirasta ei ole kuin harmia.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu