Kuusankosken Katu-ja ympärisrötoimistossa vastaa mukavan oloinen naisääni.
Kerron asiani ja hän tuntuu tietävän tilanteen. Hän lupaa laittaa asian eteenpäin ja ongelma tulee hoidetuksi.
Tästä on kaksi vuotta kun soitin heille, ongelmasta joka on edelleen Rekolan Kuovintien varrella olevat valopylväät.
Pyysin että ne oikaistaisiin, joska ne ovat kaatumassa , mikä mihinkin suuntaan. Aurausmerkitkin ovat suoremmassa.
Soitin toistamiseen ja aloin odottamaan että jos jotakin tapahtuisi asian korjaamiseksi,, mutta ei mitään, siinä ne vaan saavat kallistua kuin Pisantorni, siihen saakka kenties, kunnes ne sitten rumpstahtavat, vaikka jonkun mummelin päälle ihan sattumalta.
Samoin pyysin, että Kuovintien ja Pöllöntien risteyksessä oleva ikiaikainen Bussipysäkki hävitettäisiin, koska bussiliikennekin on loppunut jo vuosia sitten.
Se kun on siinä keskeisellä paikalla ja rumentaa maisemaa ja on ympäristön kannalta kaikkea muuta kuin kaunisnäky. Mutta ei se siitä ole mihinkään lähtenyt.
Eräänä päivänä tässä viime kesänä kaupungin kaksi miestä tulivat ja ottivat kuulemma siitä rötisköstä aikataulukilven pois, olivat kuulemma saaneet sellaiset ohjeet ylemmältä taholta. Jus joooo,, ..
Mutta odotellaan, kaipa tämä asia ei ketään muuta ohikulkijaa kovin häiritse.
Rekolan Kuulumisia
TurhautunutR
0
198
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1393095- 81686
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221374Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918