Bora 1 veneretkelle kaikki

Bora 1 is best

Kaikki jotka suuntaatte Marmarikseen suosittelemme Bora 1 veneretki. Vene löytyy sukeltajapatsaan kohdalta.Matkan hintaan kuuluu ruoka ja kaikki paikalliset juomat. Olimme vasta ja mahtava matka!!!!Siisti vene ja mahtava henkilökunta!!!!

7

3029

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna Pepsi

      Mitä muita venemahdollisuuksia Marmariksen rannassa on? Kai sieltä voi vapaasti valita jonkun muunkin kuin Osmanin paatin ja varmaankin vähintään yhtä tasokkaan varusteiltaan ja palveluiltaan?

      • Kassu

        kun vaan viitsii pikkusen katsella ja kysellä.


      • Anna Pepsi
        Kassu kirjoitti:

        kun vaan viitsii pikkusen katsella ja kysellä.

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?


      • Kassu
        Anna Pepsi kirjoitti:

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?

        katselemassa ja kyselemässä siellä rannassa. Itse olen ollut myös retkellä jolle lähdettiin Marmaris Palace hotellin rannasta ja sukellukset hoidin Mares hotellin alakerrassa olevan liikkeen kanssa. En muista nimiä.


      • venla
        Anna Pepsi kirjoitti:

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?

        olen jo aiemmin kertonut, että boran vierestä lähtee thor, jonka omistaa suomalais-turkkilainen pariskunta. suomalainen rouva ja lapset usein mukana. ketään ei kähmitä, vaan saa rauhassa nauttia retkestä. juuri niinkuin itse haluaa. mut jos kaipaa jotain pornahtavaa retkenä, sit se osman on ykkösvalinta.


      • Sanna

        Oltiin Marmariksessa Kleopatra 2 veneellä, kaikki ne veneet kiertää kutakuinkin saman reitin.

        Veneitä on satamassa rivissä senkun valitsee. Kleopatra 2 oli jo vähän vanhempi, mutta omalla risteilyllämme oli aika vähän porukkaa vain n. 28 hlö (olisi mahtunut tuplaten) ja suurin osa paikallisia, joten reissu oli mukavan rauhallinen ja tilaa oli. Hinta oli yhteensä 50 milj. eli noin 28 euroa kahdelta hlö:tä.

        Reissuja saa ostaa "kaikki kuuluu hintaan" eli virvoitusjuomat, olut yms. joita saa sitten vetää koko matkan, tai sitten pelkät ruuat, jolloin hinta on huomattavasti halvempi. Osa tarjoaa aamupalankin ja noudon hotellilta jolloin hintakin nousee.

        Eli ottakaa ihan mikä vaan näyttää kivalta silmissänne. En usko että kukaan miehistöstä tulee persettä nipistelemään jos pitää välit kohteliaan ystävällisinä.

        Suosittelen, että kun varaatte risteilyä käytte kiertämässä laivan ja sen vessat ennen päätöksen tekemistä. (Kleopatrassa oli ihan siistit vessat) Itse otettiin reissu illalla joilloin pystyi jo varauslistasta katsomaan että tulijoita ei ollut paljon. Samalla voi kysäistä mikä on maksimimäärä paljonko reissuun otetaan porukkaa. Yläkannella olevat aurinkotuolit ovat toisissaan kiinni, oli vene mikä tahansa. Tietysti jos siitä pitää.... Marmariksessa rannat ovat kuitenkin niin täynnä että oli ihana olla välilä vähän väljemmin.

        Jos ei juomapuoli (ts. kalja) kiinnosta kannattaa ottaa reilusti limpparia tai vettä mukaan, eli käydä ostoksilla Tansasissa tai Gimassa jotka ovat isot tavaratalot. Risteilyllä tarjotaan yleensä yksi ruoka, joten jotain pikkunaposteltavaa voi varata mukaan.

        Itseämme harmittaa kun ei saatu aikaiseksi käydä aikaisemmin vaan säästeltiin ihan kahden viikon loman viimeiseen päivään. Tuolla rahalla mitä maksettiin olisi voinut viettää toisenkin päivän raikkaassa meri-ilmassa.


    • veneretkelle

      En koskaan enää erehdy palstalla mainitun herran paattiin. Yksi, joka hoitaa retket ammattitaidolla ja veneretkestä jää todella miellyttävä muisto on Ali.Hän puhuu suomea ja näin matkasi onnistuu varmasti.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9216
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8034
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      162
      5813
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2397
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2114
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1759
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1705
    8. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1470
    9. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      1418
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      440
      1389
    Aihe