Bora 1 veneretkelle kaikki

Bora 1 is best

Kaikki jotka suuntaatte Marmarikseen suosittelemme Bora 1 veneretki. Vene löytyy sukeltajapatsaan kohdalta.Matkan hintaan kuuluu ruoka ja kaikki paikalliset juomat. Olimme vasta ja mahtava matka!!!!Siisti vene ja mahtava henkilökunta!!!!

7

3046

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anna Pepsi

      Mitä muita venemahdollisuuksia Marmariksen rannassa on? Kai sieltä voi vapaasti valita jonkun muunkin kuin Osmanin paatin ja varmaankin vähintään yhtä tasokkaan varusteiltaan ja palveluiltaan?

      • Kassu

        kun vaan viitsii pikkusen katsella ja kysellä.


      • Anna Pepsi
        Kassu kirjoitti:

        kun vaan viitsii pikkusen katsella ja kysellä.

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?


      • Kassu
        Anna Pepsi kirjoitti:

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?

        katselemassa ja kyselemässä siellä rannassa. Itse olen ollut myös retkellä jolle lähdettiin Marmaris Palace hotellin rannasta ja sukellukset hoidin Mares hotellin alakerrassa olevan liikkeen kanssa. En muista nimiä.


      • venla
        Anna Pepsi kirjoitti:

        juu niin arvelinkin ;) ei sul ois antaa vinkkejä?

        olen jo aiemmin kertonut, että boran vierestä lähtee thor, jonka omistaa suomalais-turkkilainen pariskunta. suomalainen rouva ja lapset usein mukana. ketään ei kähmitä, vaan saa rauhassa nauttia retkestä. juuri niinkuin itse haluaa. mut jos kaipaa jotain pornahtavaa retkenä, sit se osman on ykkösvalinta.


      • Sanna

        Oltiin Marmariksessa Kleopatra 2 veneellä, kaikki ne veneet kiertää kutakuinkin saman reitin.

        Veneitä on satamassa rivissä senkun valitsee. Kleopatra 2 oli jo vähän vanhempi, mutta omalla risteilyllämme oli aika vähän porukkaa vain n. 28 hlö (olisi mahtunut tuplaten) ja suurin osa paikallisia, joten reissu oli mukavan rauhallinen ja tilaa oli. Hinta oli yhteensä 50 milj. eli noin 28 euroa kahdelta hlö:tä.

        Reissuja saa ostaa "kaikki kuuluu hintaan" eli virvoitusjuomat, olut yms. joita saa sitten vetää koko matkan, tai sitten pelkät ruuat, jolloin hinta on huomattavasti halvempi. Osa tarjoaa aamupalankin ja noudon hotellilta jolloin hintakin nousee.

        Eli ottakaa ihan mikä vaan näyttää kivalta silmissänne. En usko että kukaan miehistöstä tulee persettä nipistelemään jos pitää välit kohteliaan ystävällisinä.

        Suosittelen, että kun varaatte risteilyä käytte kiertämässä laivan ja sen vessat ennen päätöksen tekemistä. (Kleopatrassa oli ihan siistit vessat) Itse otettiin reissu illalla joilloin pystyi jo varauslistasta katsomaan että tulijoita ei ollut paljon. Samalla voi kysäistä mikä on maksimimäärä paljonko reissuun otetaan porukkaa. Yläkannella olevat aurinkotuolit ovat toisissaan kiinni, oli vene mikä tahansa. Tietysti jos siitä pitää.... Marmariksessa rannat ovat kuitenkin niin täynnä että oli ihana olla välilä vähän väljemmin.

        Jos ei juomapuoli (ts. kalja) kiinnosta kannattaa ottaa reilusti limpparia tai vettä mukaan, eli käydä ostoksilla Tansasissa tai Gimassa jotka ovat isot tavaratalot. Risteilyllä tarjotaan yleensä yksi ruoka, joten jotain pikkunaposteltavaa voi varata mukaan.

        Itseämme harmittaa kun ei saatu aikaiseksi käydä aikaisemmin vaan säästeltiin ihan kahden viikon loman viimeiseen päivään. Tuolla rahalla mitä maksettiin olisi voinut viettää toisenkin päivän raikkaassa meri-ilmassa.


    • veneretkelle

      En koskaan enää erehdy palstalla mainitun herran paattiin. Yksi, joka hoitaa retket ammattitaidolla ja veneretkestä jää todella miellyttävä muisto on Ali.Hän puhuu suomea ja näin matkasi onnistuu varmasti.

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe