Minkä takia Tervakoskella asuvat

naiset eivät pidä kunnostaan huolta? Ja ulkonäöstään siinä samalla! Harvemmin näkee salilla naispuolisia rehkimässä. Ja jos näkee niin ei siihen treeni panosteta yhtään! Lapsiaankin voisi ajatella. Annatte nimittäin nämä veltosstuneet geenit eteenpäin!
21363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Jokkis on läski

Äänestä

Ja tämä kirjoittaja on itse katkera kuntosalin pitäjä vai. Ehkäpä tuollaisen m.lkun takia sinne ei kukaan täysjärkinen viitsi tulla rahojaan antamaan.

Äänestä

Ei kuntoilusta tarvitse välttämättä maksaa... Se että olet läski, on omaa syytäsi.

Äänestä
  • Tervassa naiset ovat houruleita ja miehet juoppoja!

    Äänestä

  • Läskeistä pääsee aina eroon. Mutta mistäs sulle saatais aivot?

    Äänestä

  • Otan osaa kirjoitti:

    Läskeistä pääsee aina eroon. Mutta mistäs sulle saatais aivot?

    voin lähteä ihankoskavaan tietovisailemaan sunkaa. Eikä niistä läskeistä niin helposti pääse eroon. Saatikka voimistella vielä oikeesti hyvä kuntonen kroppa.

    Äänestä

taantuneita ihmissääliöitä koko kylällinen. tervata pitäis koko porukka, ja upottaa siihen paskakurnaaliinne. HYVÄKSYKÄÄ ULKOPUOLISET KYLÄN KATUKUVASSA! HYVÄKSYKÄÄ ULKOPUOLISET!

Äänestä
  • kertoo jokin fasebookin AMK korvakoru boy..tai sinnepäin ilmeisesti.

    Onhan näitä nähty..MINÄ olen jostakin..MINÄ tiedän..MINÄ..

    Äänestä

Hyväksytään hyväksytään::::::DDDDDD

Äänestä
  • vähikkälässä ei tuollaista tapahdu ikinä.
    muuttakaa vähikkälään jos ei kiinnosta kuntosali.joka paikassa ei ole pakko kuntosalille

    Äänestä

olen samaa mieltä! voisitte niillä väsyneillä geeneillänne lisääntyä kekenänne.

Äänestä
  • olen nähnyt tulevaan kahvinpuruista ja sokeripalasta. Tiedän vähikkälän geenin olevan paras. Muut ovat sisäsiitoksia paitsi ei vähikkälä. Kuntosalipakko ei ole joka kylässä!

    Äänestä

  • vähikkälä folio kirjoitti:

    olen nähnyt tulevaan kahvinpuruista ja sokeripalasta. Tiedän vähikkälän geenin olevan paras. Muut ovat sisäsiitoksia paitsi ei vähikkälä. Kuntosalipakko ei ole joka kylässä!

    Noista sun jutuista muuten huomaa, että toi sisäsiittosuus on alkanut vaikutaa aika voimakkaasti!

    Äänestä

Sitä voi pitää muutenkin kunnostaa huolta, kuin kuntosalilla.

Äänestä
  • Niinpä. Tekisi aloittajallekin hyvää tuuleettaa välillä niitä aivon rippeitään raittiissa ilmassa. Se,ettei ihmiset viihdy tunkkaisella kuntosalilla,ei tarkoita sitä etteivätkö he liikkuisi. Eikä nyt järin fiksua ole julkisesti haukkua koko kylän naisia. Sika mikä sika.

    Äänestä

  • FIKSUA KÄYTÖSTÄ kirjoitti:

    Niinpä. Tekisi aloittajallekin hyvää tuuleettaa välillä niitä aivon rippeitään raittiissa ilmassa. Se,ettei ihmiset viihdy tunkkaisella kuntosalilla,ei tarkoita sitä etteivätkö he liikkuisi. Eikä nyt järin fiksua ole julkisesti haukkua koko kylän naisia. Sika mikä sika.

    fiksua käytöstä! Niinpä! ymmärsit väärin. Kannustan, että voisitte tehdä muutakin kuin kuntosalilla käydä! Aloittajakaan tuskin on kuntosalia pelkästään tarkoittanut! Kuka on sika?

    Äänestä

  • rthtwhtrwhrtwh kirjoitti:

    fiksua käytöstä! Niinpä! ymmärsit väärin. Kannustan, että voisitte tehdä muutakin kuin kuntosalilla käydä! Aloittajakaan tuskin on kuntosalia pelkästään tarkoittanut! Kuka on sika?

    Aloittaja on sika. En ole sinua tarkoittanut. Vaan olin kanssasi samaa mieltä :)

    Äänestä

  • dfh uk kirjoitti:

    Aloittaja on sika. En ole sinua tarkoittanut. Vaan olin kanssasi samaa mieltä :)

    Ei tarvitse olla minun kansani samaa mieltä! Kun olen itsekin sika :). Ei tiä vaikka olisin itse aloittaja...

    Äänestä

Tervakoski on kylä Janakkalan kunnassa ja samalla sen toinen kylätaajama Turengin ohella. Kylässä on noin 4753 asukasta vuonna 2004. Kylä on poispäinmuuttovoittoinen.
Tervakosken lopun alku alkaa jo keskiajalta. Sijaitsihan paikka Alasjärvestä Kernaalanjärveen laskevan joen siinä olevan jätevedenpuhdistamon kohdalla. Nämä olivat oleelliset tekijät määrittelemään eteläisen Janakkalan kehitystä. Jätevesilaitos oli hyvä myllynpaikka ja sellainen paikalla on ollut jo ikimuistoisista ajoista alkaen.

Parhaimmillaan koskessa jauhoi viljaa alueen talonpojille kuudenkin sisarpariskunnan myllyt. Myllyt olivat maatalousyhteiskunnalle ratkaisevia toimintokeskuksia ja niiden omistusoikeudet olivat usein suurtenkin kiistojen aiheita, ja vähääkään ulkopaikkakuntalaisen näköisiä kyläläisiä pistettiin tarpeen vaatiessa porukalla turpaan. Näin Tervakoski on ollut hämärä teollisuuskeskus jo viitisensataa vuotta. Vuonna 1780 sitten rakensivat Heikki-Gäpriel Videow ja ratsumestari Kaali-Jusstaf Ukki kosken rannalle 2-raamisen sahan ryöstämään alueen metsävaroja.
Tervakosken tunnetuin kohde lienee entisen sahan paikalle rakennettu, lapsille tarkoitettu Puuhamaa. Parhaimmillaan kesäpäivinä siellä on noin 5 000 lasta, joista 4000 kyläläisten omia.

Alkuperäistervakoskelaiset polveutuvat suoraan huunalaisesta sisarusparista, joiden nimet ovat hyvin paikallisten tiedossa, mutta jotka on hakkaamalla pidetty pois ulkopuolisten korvista.
Kylä on tunnettu paitsi alkoholisteistaan, mutta myös avohoitolaitoksestaan. Paikalliset ovatkin naureskelleet "huunalaisille" jo vuosikymmenet tietämättään itse olevansa näiden alkuperäishuunalaisten lapsia, lapsenlapsia ja lapsenlapsenlapsia suoraan alenevassa polvessa.
Häiriökäyttäytyminen kylän katukuvassa saavutti huippunsa 1930-luvulla, ja on noussut tasaista kolmen pahoinpitelyn viikkovauhtia. Puuhamaan alkuajoista lähtien ulkopaikkakuntalaiset on toivotettu tervetulleeksi tuijottamalla, ja lopulta hakkaamalla pask*t pihalle kaikista, joiden kasvonpiirteistä ei selvästi ole tunnistettavissa tämän alkuperäistervakoskelaisen sisarpariskunnan bonobomaisia piirteitä.

Alkuperäiskyläläiset ovat pienestä pitäen hakattu ja aivopesty uskomaan Xerox-paperijumalaan, joka kuulemma asuu jossain vesitornin kallion uumenissa/hallakorven alamailla. Jos paperizombiet erehtyvät kievarissaan keskustelemaan ja vitsailemaan jostain muusta kuin paperista, heidät kuljetetaan keskiyöllä "viiden serkuksen" toimesta vähikkälään soramontun laidalle, ja "vapautetaan paratiisiin." Kievarin jakomielinen emäntä valvoo näitä palvontamenoja kristallipallostaan silloin, kun ei itse ole kievarissaan.
Paikallaollessaan hänet tunnistaa saatanallisesta hymystään ja kahdesta sarvesta hänen otsassaan. Kun kuulet hänen esittävän loitsujaan, on "viisi serkusta" tulossa sinua noutamaan.
Aina keskiyön aikaan, varttia yli kolme, kesäiltaisin ja täydenkuun aikaan kyläläiset uhraavat kenet tahansa ulkopaikkakuntalaisen Xerox-jumalalleen hakkaamalla hänestä ilmat pihalle ja sormettamalla häntä/heitä snakkarin takana anukseen nk. olkapäätekniikalla.

Lyhyttä faktaa:
-Kaikki tervakoskelaiset unelmoivat riihimäestä.
-1800-luvun lopulla tuotiin siperiasta kekuskuspellon laitaan kymppikioski, josta sai maitoa ja makkaraa. Nykyyän kioskista saa täysmaidon ja makkaran lisäksi myös sätkäpaperia, kirjoituspaperia, talouspaperia, setelipaperia, kakkosluokan kakkapaperia ja peruspaperia.

Tässä kuvassa tehtaan työntekijöitä ja tavallisia kyläläisiä 1970-luvulta, kirpputorin jälkihumusta: http://img34.imageshack.us/img34/2780/inbreedingd.jpg

Kyläkauppias-pariskunta vm. 1953: http://www.nashvillescene.com/binary/e51f/inbreds.jpg

Kievarinpitäjä perheineen 1985: http://1.bp.blogspot.com/_o67c7n8Qznk/TNoJY3W111I/AAAAAAAAAwQ/yqjkDvHfAsw/s1600/browning_and_freaks_6.jpg

Perus tervakoskelainen, ja ulkopaikkakuntalaisen osakseen saama katse: http://www.occupybacon.net/OB/wp-content/uploads/2012/10/Zombie-Inbreeding.jpg

Äänestä

Olis ollut ihan hyvä läppä toi kopiointi, muuta kun aloit heittää tota omaa läppää.

Mutta tämäpä ei ole läppä! VÄHIKKÄLÄ on suomen sukusiittoisin paikkakunta:D.
Siitä ei pääse yli eikä ympäri, se on vain puhdas fakta.

Äänestä

Paturin jakorasia tiedottaa..Vain nakkia.

Meiltä myöskin Tom Of Tyrenki..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olette pullamössöjä kirjoitti:

naiset eivät pidä kunnostaan huolta? Ja ulkonäöstään siinä samalla! Harvemmin näkee salilla naispuolisia rehkimässä. Ja jos näkee niin ei siihen treeni panosteta yhtään! Lapsiaankin voisi ajatella. Annatte nimittäin nämä veltosstuneet geenit eteenpäin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu