Onko Porvoo palsta ainoa mistä poistetaan asialliset viestit Itä-Uudellemaalla,tapahtuuko sitä muillakin paikkakunnan palstoilta?
Vastaukset 6
- kuinkas muualla?
Porvoo palsta on tosi mielenkiintoinen siellä ei saa keskustella,kaloista erikoisesti silakka on asiaton kuten myös linnut,niissäkin on jotain asiatonta ja tietenkin se kaikkien tiedostama ruotsinkielen käyttö tekstissä eihän Porvoossa osaa kukaan sitä vai kuinka se taas olikaan??
- auttaakohan?
Ilmoitin että kaikki viestit joissa on tuomioistuin tuominnut kunnianloukkaudesta "ilmoitan asiaton viesti"!
- Paitsi että
Tätä samaa "asiallisista viesteistä" kyselevät myös esim. lieksalaiset rasistit ja sitten kun ne saavat sakkotuomion ne ihmettelevät, että enhän minä mitään.
- Mustikkamaa
Tietenkin poistetaa kaikki kriittinen joka koskee Monikulttuurisuutta, joka on nykyään Suomen johtava uskonto.. Kuten joskus oli Jugoslaviassa, kuinkas sille valtiolle kävikään?
- Rauhaa, Shalom?
Libanon oli joitakin vuosikymmeniä sitten maa, missä ihan oikeasti kaikki uskonnot saivat toimia rauhassa keskenään. Sitten tuli sota, missä kaikki tuhottiin. Kuka muistaa tarkemmin? Nyt on taas jonkinlainen rauha paitsi eteläisen koko maailmaa terrorisoivan naapurin kanssa.
- hoitamatonpuisto
Hei..onko täällä Porvoolaisia jotka olisivat tutustuneet Porvoon leirintä-alueeseen?? Porvoo on upea kaupunki turisteille,,, mutta häpeä on Porvoon leirintä alue ...alue metsittynyt ,hoitamaton ja vaarallisia-alueita esim. iltaisin ja sateella heinien kasvaessa portaille,,,jossa tiheää pusikkoa portaiden vierustat.Kaikki epäkunnossa esim. keittiö ja suihkutiloissa..lasten leikkikenttä hoitamaton ..ja ei muutakaan viihdettä lapsille kuin vanha keinu ja hiekkalaatikko ,jotka kaikki heinien seassa..Olisiko aika Porvoon päivittää leirintä-alue ajan tasalle,jossa viihtyisivät turistit kun hotellitarjontakin on mitä on??Tällä hetkellä alue on Suomen häpeä pilkku ,,kannattaa mennä ja katsoa/ottaa oppia muiden kaupunkien hyvin hoidetuista leirintä.alueista,,joissa matkustajat ja karavaanit viihtyvät !!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73873
- 113789
- 140725
- 37722
- 70627
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40619Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu161511- 28508
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58503Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47480- 63465
- 69455
- 41432
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0432Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30424- 45423
- 35418
Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74416Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59405