SE T610 vs Nokia 3220

Upi

Olen ajatellut ostaa uuden puhelimen Olen ajatellut Sony Ericssonin T610 Tai Nokian uutta 3220.
Kumman itse ottaisit ja voisitko myös
Pistäkää mielipiteitä tulemaan!!!

3

918

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Upi

      voisitko siis perustella miksi...

    • Jaapajaa

      SE T610 on elämää rumempi puhelin, mutta SE T630:n ostin just ja se on aivan loistava..

      Tuota Nokia 3220:aa harkitsen sitten joskus, kun olen päässyt sitä testaamaan IRL ja kuullut ihmisten kommentteja siitä. Parempi kamera siinä ainakin on..

    • Tyttönen

      Ostin juuri itselleni nokian 3220:n ja olen hankintaani ihan tyytyväinen. Aluksi oli vähän hankalaa tottua näppäimiin (entinen kännyni oli 3310) mutta ei vienyt paljon aikaa, kun jo luonnistui. Ominaisuudet ovat hyvät. Äänet ja hauskat vilkkuvat värit (jotka saa kyllä halutessa pois, voivat aiheuttaa migreeniä ;)) Puhelinta on myös hyvä pitää kädessä, ei luista kädestä, sivulla olevien kumisten "käden sijojen" ansiosta. Näyttö on melko tarkka ja ihan hyvän kokoinenkin. Ja ulkonäkö miellyttää ainakin kun värinä on musta (hopeat reunat) ja siniset näppäimet. Suosittelen!

      Mutta tuosta toisesta kysymästäsi puhelimesta minulla ei ole mitään kokemuksia, niin en osaa sanoa kuin asian toisen puolen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      111
      2732
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1734
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      18
      1728
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      269
      1612
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      11
      1564
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      27
      1268
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      27
      1139
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1072
    9. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      88
      1048
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    Aihe