Nykänen kateissa

Liekkö eksäni luona, molemmat vanhoja kotkia, heh ja virn ja silmänisku..

"Jo pari päivää omilla teillään ollut Matti Nykänen on nähty seurueineen Porissa lauantaina, juorutaan Hymy-lehdelle. Vihjeen mukaan miehet olisi nähty tankkaamassa porilaisella huoltoasemalla, ja Nykänen nähtiin auton etupenkillä.

Hymy tietää myös kertoa, että mäkilegenda ei ole liikkunut paikallisissa baareissa, vaan hän on pysytellyt yksityisasunnossa."

2

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • von Lagerbom

      Laitoin tämän ketjun sen vuoksi että jos vaikka joku kirjoittelisi oikein asiaakin tuonne sähköjuttualoitukseen niin on helpompi selata kun ei ole meidän henkilökohtaisia juttujamme, ja tietysti mustamaalaajien juttuja siellä.

      Aloitan henkilökohtaisella paljastuksella. Vasemmassa korvassani on vaikkua. Kuivaa, minulla ei ole korvakäytävät eikä korvantauksetkaan märät ainakaan kuivalla säällä, heh..

      Jk. Misu taisi mennä jo unten maille, hmm, vaikka kovasti odottelin kommentointiaan tästä keksinnöstäni..

    • von Lagerbom

      Voi piru. Tuli väärään aloitukseen tämä edellinen.. Näin käy kun katselee tekee kahta asiaa samaan aikaan, katselee telkkaria ja kirjoittaa. Vaikka.. Osaan minä, hmm, tehdä itse ja ajatella naista samaan aikaan ilman vaikeuksia, heh..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4242
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2494
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2151
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1308
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1152
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1122
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      102
      928
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      850
    Aihe