Beatlesia soitetaan livenä enemmän kuin mitään muuta musiikkia.

sibelius f.

ei jaksais edes kirjoittaa näin itsestään selvästä asiasta....

beatlesien kappaleista on tehty 100 enemmän covererita kuin muiden bändien biiseistä yhteensä.

mikä tarkoittaa sitä että beatlesia myös esitetään enemmän kuin mitään muuta musiikkia. tämä on itsestään selvyys.

huokaus....ja pään pyöritystä...

100 000 katsojaa sinfonia orkesterilla vuodessa...entäs sitten....100 000 kuulijaa popilla jo pelkästään yhden viikonlopun aikana.....huokaus......

6

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raukkaparka

      Mitä sä oikein selität umpimielinen Beatlestollukka? Tottakai Beatlesia esitetään enemmän kuin klassista, mutta ei se silti tee siitä hyvää musiikkia. Sitä paitsi, tuo vertaus muihin artisteihin kertoo lähinnä surkeasta epärealismistasi ja Beatlesuskosta: tänä päivänä on paljon Beatlesia suositumpia artisteja, vaikka 1960 -luvulla niin ei ollutkaan.

      Nolostumme edelleen rehottavasta tyhmyydestäsi, vaatimaton Sibeliusfourever!

      • Dhommi´´

        " Tottakai Beatlesia esitetään enemmän kuin klassista, mutta ei se silti tee siitä hyvää musiikkia"

        Ei todellakaan!

        Maailman coveroiduimpia kappaleita ovat taidemusiikin sävellykset. Tosin niissä versioissa on oikeasti substanssia!


    • sibelius forever

      tänäpäivänä on suosituimpia kuin beatles.......dhommi= idiootti...


      kerropa mikä bändi onmyynyt enemmän elin mitä bändiä kuunnellaan enemmän kuin beatlesia.....? vittu olet tyhmä....kakkapökäle!

    • saitko kiinni?

      Ei auta kiukuttelusi; Elvis on myynyt paljon enemmän kautta aikain. Beatles on myynyt bändeistä eniten, mutta Jackson-Carey -akselilta löytyy viimeisten parinkymmenen vuoden aikana paljon Beatlesia enemmän myyneitä. Kyse oli siis siitä, että Beatles ei enää myöhemmin ole myynyt niin paljon kuin myöhempien aikojen kaupalliset artistit = Beatles myi eniten 1960 -luvulla.

      Simppeli juttu kuten sekin, ettei tällä asialla ole mitään tekemistä musiikin laadun kanssa, kuten sekin on simppeli juttu, ettei Beatles edusta popinkaan parhaimmistoa likimainkaan yksiselitteisesti. No, tätä viimeksi mainittua sinä tuskin tulet koskaan ymmärtämään penikka.

    • sibelius forever

      onko paha olla narsisti?

      oliko vaikea lapsuus?

    • rerwe

      Suuruuden merkki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      19
      3913
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      223
      3724
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2669
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      22
      2613
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2402
    6. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      33
      2339
    7. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2276
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2136
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1801
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1621
    Aihe