En tiedä onko osio oikea mutta asia on se että kun mulla on 1, 2 ja 3 hakutoive valmiiksi mietitty mutta pitäs päättää vielä kaks haluaisin kovasti matkailu alalle ja tiedän että siellä tarvitaan kielitaitoa .... minun enkun numero joulu todistuksessa oli 6 onko mulla siis mitään järkeä pistää sitä hakutoive numero neloseksi?!
//Anteeksi jos on kirjotus virheitä:c
Auttakaa!!
zini97
1
124
Vastaukset
- liiiiiinu
Laita ihmeessä! Voithan aloittaa englannin opinnot vaikkapa työväenopistolla, avoimessa yliopistossa tai kesäyliopistossa. Koskaan ei ole myöhäistä opetella jotakin, jos se tarpeeksi kiinnostaa.
Ja sitä paitsi, pääset varmaankin opiskelemaan johonkin noista ensimmäisistä hakutoiveistasi, joten älä turhaan ole huolissasi. Onnea hakuun ja tuleviin opintoihin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741114
- 751101
- 481004
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104958- 51935
- 33717
- 49704
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34607- 50590
Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118547