Andaman Cannacia Resort & Spa Kata beachillä

hiisivieköön

Minäkin mieluusti ottaisin vastaan kommentteja tästä hotellista? Varaus jo tehty, mutta ainahan sen voi vielä vaihtaa, jos ihan kurjaa palautetta tulee...

8

482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • katafani

      Siitä on vuosia, kun kyseisessä hotellissa oltiin. Ainakin silloin kokemus hotellin ja aamupalan osalta oli hyvä. Mutta, mutta se mäki, joka on käveltävä ylös hotellille mennessä, on melko haastava. Siksi emme ole uudelleen kyseiseen hotelliin menneet.

      • hiisivieköön

        Kiitos tästä. Oliko maisemat kiipeämisen arvoiset? Meneehän se tuk-tuk kai ylämäkeäkin...


      • katafani
        hiisivieköön kirjoitti:

        Kiitos tästä. Oliko maisemat kiipeämisen arvoiset? Meneehän se tuk-tuk kai ylämäkeäkin...

        Juu, tuk tukilla pääsee kyllä hotellille. Piha-alueelta maisemat ok, ja hotellin lähiympäristö Kataksi viehättävän rauhallinen.


    • vuorikiipeilijä?

      Olisiko kellään kokemuksia kyseisestä hotellista viimeisen vuoden ajalta? Millaista hintaa tuk-tukit pyytävät kyydistä katan alueelta hotellille?

      • masaaaaaaaas

        Oltiin ko hotellissa marraskuussa 2013. Kyllä me tykättiin tästä hotellista etenkin näköalojen takia. Meillä oli parvekenäkymä merelle rajoitetusti ja näkymää myös alas keskustaan, jonka valoja oli pimeän tullen mukava katsella parvekkeelta ennen syömään lähtöä. Ihanaa merta näkyi myös allasalueelta. Sitä maisemaa tuli tankattua sielunsyövereihin just näitä kelejä varten!
        Se mäki, todella rankka nousu. Mutta kyllä sen heikkokuntoinen emäntäkin jaksoi nousta hitaasti, mutta varmasti. Olipa hyvää treeniä. Tuk-tuk kyyti taisi maksaa 200 bth-150 bth, Hotellilta oli ilmainen minibussikuljetus rantaan pitkin päivää ja illalla klo 19.30 keskustaan ja takaisin klo 22.00 hotellille eli "siirtymätaipaleet" ei ole ongelma. Pimeällä meillä oli taskulamppu ja heijastimet. Tienpiennar, jossa käveltiin mäkeä alas ja ylöskin päin oli kapea ja joissakin kohtaa todella pimeä.
        Venäläisturisteja pelkäävät älkööt vaivautuko. Heitä siellä oli melko paljon. Meidän mielestä he olivat kuitenkin aivan samanlaisia tavallisia turisteja kuin kaikki muutkin. Olipa kotoinen olo, kun itäsuomesta ollaan... :)
        Eniten ärsytti se englantilaisten keski-ikäisten humalaisten akkojen lauma, joka piti meteliä allasalueella.
        Huone oli iso ja siisti. Sinne vaan ja hyvää matkaa!


    • tuikku3

      vajaa kaksi viikkoa matkaan, kerron sitten kuulumisia ja hotellista enemmän.

    • tui4

      KERTOKAAHAN PALJONKO MAKSOITTE TÄHÄN HOTELLIIN 2 VKON MATKASTA/HENKILÖ???

    • hep100

      Olisko kyseisestä hotellista tältä vuodelta hintatasosta jollakin tietoa ollaan menossa tammikuussa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2937
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2809
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2313
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      25
      1773
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1679
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      70
      1556
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1556
    8. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1226
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1225
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1050
    Aihe