Löytyykö Ubuntulle CAD-piirto-ohjelmaa?

Bricscad on, mutta melko arvokas
7285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aina noissa demoissa on tuo 30 päivän aikaraja. Miksei voisi olla joku demo-versio, missä olisi tallennus poistettu kokonaan käytöstä, eli voisi käyttää ohjelmaa niin paljon kuin haluaa, muttei voisi tallentaa töitään.

Äänestä
  • No mites kivaa sellanen sitten on? Jos kerran kaipaat täysillä ominaisuuksilla olevaa niin osta se.

    Äänestä

  • dfdfdfdfdf kirjoitti:

    No mites kivaa sellanen sitten on? Jos kerran kaipaat täysillä ominaisuuksilla olevaa niin osta se.

    Harvoin 30 päivässä kerkiää tutustua ohjelman ominaisuuksiin, en ainakaan itse kerkiä. Välttämättä demo-versiolla ei tarvikkaan tehdä mitään vakavaa, mutta pääasia olisi että kerkiäisi tutustua ohjelman ominaisuuksiin.

    Äänestä

  • Joo LibreCAD on ihan hyvä ohjelma, joskin AutoCAD:iin tottuneelle työläs opetella. Sain jopa siirrettyä AutoCAD:Ila tehdyt kuvat melko vaivattomasti LibreCAD:iin.
    Vielä en osaa ihan tarpeisiini riittävästi LibreCAD:ia, mutta vähitellen.

    Äänestä

Kiitokset tiedoista. Nyt vaan sitten kokeilemaan. Olen myös rakennuspiirtäjä ja käyttänyt AutoCad ohjwelmaa.
Terv. penal1

Äänestä

Kommentoi aloitusta


penal1 kirjoitti:

Bricscad on, mutta melko arvokas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu