Mä en enää jaksa kyllä katella kun nää teinit luulee irc-galleriaa irciks ja et siel vois muka ircata. Eli se on ircaajille tarkoitettu mesta johon he voivat laittaa kuvansa! EI MUILLE!! eli jos et oikeasti ircaa niin älä tunge sitä muokattua pärstääsi sinne! Ja edelleen GALLERIASSA EI VOI IRCATA!!!
no niin loppuu!
6
537
Vastaukset
- Miffy
Hassuja nämä pikkuiset teinit jotka "pistävät kuvia irkkiin".
Surullista sen sijaan on kun kolmekymppinen kertoo että "kävi irkistä katsomassa mun kuvaa"...
Mut irkkaus koukuttaa... Hanki lääkäriltä tai apteekista apua irkkauksen lopettamiseen. Suojele lapsia, älä pakota heitä katsomaan irkkausta. Irkkaus raskauden aikana saattaa vahingoittaa lastasi. Irkkaajat kuolevat nuorempina. - Jennie
Tuo sama asia on täällä hoettu jo monta kertaa, eivätkä teinit sitä usko/ymmärrä. En usko että he rupeavat kuviaan galleriasta poistamaan,onhan siellä söpöjä poikia jotka voivat arvostella (eli kehua) heidän ulkonäköään ja voivathan he itsekin nauraa erilaisille ihmisille, joilla ei ole tekoblondeja ihqhiuksia, miss sixtyn toppia ja valkoisia makkarankuorihousuja joita komistaa playboy-pupun kuva.
Ja onhan galleria mitä mainioin paikka angstata.
Ehdottaisin, että annetaan teinien olla, ja pitää kuvansa galleriassa, jos he tuntevat niin olonsa paremmaksi.
Tyydytään me vain nauramaan räkäisesti näille galleriairkkaajille.- Lake
en ymmärrä miten tollanen teini niiku sä.
jaksat valittaa jostain noin mitättömäst asiasta?!?!?
jos oot kerta " niin vanha" etkä enää teini ni luulis että sua ei sit häiritsis tollanen?!? - kekeke
Lake kirjoitti:
en ymmärrä miten tollanen teini niiku sä.
jaksat valittaa jostain noin mitättömäst asiasta?!?!?
jos oot kerta " niin vanha" etkä enää teini ni luulis että sua ei sit häiritsis tollanen?!?Ne galleri-irkkaajat vetää gallerian joskus ihan ruuhkaan. Eikä se minusta ole mitenkään teiniä olla harmistunut galleria-irkkaajista.
- Tipsu
kekeke kirjoitti:
Ne galleri-irkkaajat vetää gallerian joskus ihan ruuhkaan. Eikä se minusta ole mitenkään teiniä olla harmistunut galleria-irkkaajista.
juuri näin.galleria irkaajat tukkivat koko palvelimen kun itsensä mielestä "irkkaavat" siellä.se ole edes tarkoitettu jutusteluun vaan kuvien selaamiseen ja kommentointiin.sais kaikki teinit opetella käyttämään irc client ohjelmia ja mennä niiden kautta jutustelemaan ja ihan oikeesti irkkaamaan.
- jamie
Tipsu kirjoitti:
juuri näin.galleria irkaajat tukkivat koko palvelimen kun itsensä mielestä "irkkaavat" siellä.se ole edes tarkoitettu jutusteluun vaan kuvien selaamiseen ja kommentointiin.sais kaikki teinit opetella käyttämään irc client ohjelmia ja mennä niiden kautta jutustelemaan ja ihan oikeesti irkkaamaan.
aivan juuri ne ruuhkauttavat koko paikan...en väitä että olen itse mikään kauhea vanhus mutta kyllä nämä galleira irkkaajat ottaa päähän..ja ne kun sattuu juuri olemaan näitä teinejä..vai voiko väittää vastaan??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182257Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301204Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089