Nousevat härät

16+7

Millaisia? :)

5

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MasterZeromus

      Kiitos että joku esittää tuon kysymyksen! Mitä sanoisin, mukavuuden haluinen, jääräpäinen, vanhoillinen, hiljainen vieraitten kanssa mutta huumorintajuinen lähimpien kanssa joille hän on myös reilu vähästäkin. On itsellänikin toisinaan vähän liianki tiukalla jalat maassa eli samassa lätäkössä tallaamista vaikka pitäisi jatkaa elämää eteen päin.

      Uskollisuus on ehdoton eikä mitään ilman kaverin suostumusta. Uskon itse että rakkaus missä muodossa vaan on ikuinen mies ja naispuolen välillä. Kyllä se toisinaan ärsyttää kun on joutunut johonkin huonoonki tapaan kuten liian laiskaksi että siitä on vaikea päästä irti. Samoin myös se että on vaikea antaa anteeksi ja eikä missään nimessä unohtaa mitään loukkausta vaan jopa harkitsen kostoa.

      Nousevia Härkiä ovat esim Sigourney Weaver, Carrie Henn, Suzi Qadro, Dave Gahan, Roland Freisler, Patricia Gozzi lempi leffasta Sundays And Cybele, Claudia Cardinale, Mia Farrow ja Marianne Faithfull. Se viimeinen on yksi hyvin hyvin harvoista Nousu merkkini edustajista joka on yleinen kiertopalkinto kun vertaa muihin mihin tahansa Nousuihin.

      Intohimoa riittää vaikka kuin vaikka se onkin enimmäkseen visusti takalukossa ja jos ei joku henkilö jostain syystä mielytä niin siihen ei auta mitkään selittelyt kääntämään meidän kantaamme.

    • 18+19

      Hyvä kuvailu, kiitos sulle. :)

      Mä oon ite nainen ja löydän tuolta sopiviks kohdiks ainaki:

      - Mukavuuden haluisuuden
      - Jääräpäisyyden
      - Tallaan ehkä samoissa lätäköissä :D
      - Laiskuus :D
      - Uskollisuus, reiluus
      - Vaikea antaa anteeksi joitain juttuja, en tiedä johtuuko kyllä ennemmin niistä asioista
      - Jos joku henkilö ei miellytä, vaikea muuttaa kantaa

      Se taas mitä en nää omalla kohdalla paikkaa pitäviksi niin että olisin hiljainen vieraidenkaan kanssa, kostamistakaan en harkihe koska se on lapsellista ja tyhmää, oon jotenkin kasvanut yli semmoisen... intohimoinen myös olen, välillä ehkä liiankin, eikä tuu sitä aina salailtua. :)

      • MasterZeromus

        No tulipa tuossa jotain samanlaisuutta! Merkkimme edustajiahan tuntuu olevan niin vähän täällä pohjoisessa että on erittäin kiva törmätä toisiin samanlaisiin että oikein tekisi muuttaa hieman etelämpään. No se hiljaisuus on todellisessa elämässä hyväkin ominaisuus välttääkseen vaikeita tilanteita. Tuntemattomia kohtaan olen yleensä aika epäröivä mutta netissähän olen tietysti avoimempi.

        Täytyy sanoa että olen aika poikkeava toisista ihmisistä niin käytökseltäni kuin kiinnostuksieni suhteen että voi jopa tulla väärinkäsityksiäkin. Olen myös rehelline, jopa liianki rehellinen mikä ei aina ole hyödyksi kun ajaa takaa niin vallankumouksellista suuntaa kuin minä. Jos ihmisellä on periaatteita niin miksi niitä pitää salata ja niistä tinkiä?

        Olen mieluiten lavan takana piilossa kuin itse parrasvalossa. On totta että en suutu helpolla mutta silloin kuin olen on se ollut aikamoista ja sitäkin pakenen monesti lapsuuteen asti. Enkä väitä ettei olisi sisäisiä taisteluja mutta nekin tulee voittaa ainakin ne huonoimmat ominaisuudet. Haluan ennenkaikkea mielikuvituksenikin käyvän todeksi.


    • MasterZeromus

      Unohdin kysyä että mitä muita merkkejä sinulla on? Minulla on Rapu Aurinkomerkkinä ja Härkä Kuumerkkinä vieläpä 12 Huoneistossa eli siitäkö se minun perääntyminen todellisuudesta? Ystävistä ja sukulaisista voin sanoa että: 1 Mirja eräs lapsuuden tuttava joka olisi adoptoinnut minut oli Nousu Härkä, Aurinko Kaksonen, Kuu Veskari eli semmoinen kiihko kommunisti joka kielsi Jumalan miksi minä tyrmäsin koko henkilön joka sitemmin poistui lapsettomana liika juovuksissa saunoen, 2.Petteri minun nuorempi serkkuni joka asuu Hesassa on Nousu Härkä, Aurinko Oinas, Kuu Skorppari ja on yhtä sietämätön kuin se klovni Kefka You Tuubesta joka tosin oli aikaansa edellä jo 9 vuotiaana kun muutkin sen huomasi kun hän itseään hipelöitsi, joskus molla maijan kanssa, joskus näyttäen takapuolta ratikoille/junille. Mutta oli minulla myös parempiaki merkki tuttavia eräässä lapsuuden tuttavassa nimeltä Kari ja opettajassa nimeltä Aila.

      • 4+18

        Voi luoja ootsä noiden selityksies kanssa joku sekopää? :DD

        Hei tää on julkinen palsta...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8416
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      448
      7560
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3864
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3629
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      118
      3044
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2745
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1883
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1681
    Aihe