Millaisia? :)
Nousevat härät
5
706
Vastaukset
- MasterZeromus
Kiitos että joku esittää tuon kysymyksen! Mitä sanoisin, mukavuuden haluinen, jääräpäinen, vanhoillinen, hiljainen vieraitten kanssa mutta huumorintajuinen lähimpien kanssa joille hän on myös reilu vähästäkin. On itsellänikin toisinaan vähän liianki tiukalla jalat maassa eli samassa lätäkössä tallaamista vaikka pitäisi jatkaa elämää eteen päin.
Uskollisuus on ehdoton eikä mitään ilman kaverin suostumusta. Uskon itse että rakkaus missä muodossa vaan on ikuinen mies ja naispuolen välillä. Kyllä se toisinaan ärsyttää kun on joutunut johonkin huonoonki tapaan kuten liian laiskaksi että siitä on vaikea päästä irti. Samoin myös se että on vaikea antaa anteeksi ja eikä missään nimessä unohtaa mitään loukkausta vaan jopa harkitsen kostoa.
Nousevia Härkiä ovat esim Sigourney Weaver, Carrie Henn, Suzi Qadro, Dave Gahan, Roland Freisler, Patricia Gozzi lempi leffasta Sundays And Cybele, Claudia Cardinale, Mia Farrow ja Marianne Faithfull. Se viimeinen on yksi hyvin hyvin harvoista Nousu merkkini edustajista joka on yleinen kiertopalkinto kun vertaa muihin mihin tahansa Nousuihin.
Intohimoa riittää vaikka kuin vaikka se onkin enimmäkseen visusti takalukossa ja jos ei joku henkilö jostain syystä mielytä niin siihen ei auta mitkään selittelyt kääntämään meidän kantaamme. - 18+19
Hyvä kuvailu, kiitos sulle. :)
Mä oon ite nainen ja löydän tuolta sopiviks kohdiks ainaki:
- Mukavuuden haluisuuden
- Jääräpäisyyden
- Tallaan ehkä samoissa lätäköissä :D
- Laiskuus :D
- Uskollisuus, reiluus
- Vaikea antaa anteeksi joitain juttuja, en tiedä johtuuko kyllä ennemmin niistä asioista
- Jos joku henkilö ei miellytä, vaikea muuttaa kantaa
Se taas mitä en nää omalla kohdalla paikkaa pitäviksi niin että olisin hiljainen vieraidenkaan kanssa, kostamistakaan en harkihe koska se on lapsellista ja tyhmää, oon jotenkin kasvanut yli semmoisen... intohimoinen myös olen, välillä ehkä liiankin, eikä tuu sitä aina salailtua. :)- MasterZeromus
No tulipa tuossa jotain samanlaisuutta! Merkkimme edustajiahan tuntuu olevan niin vähän täällä pohjoisessa että on erittäin kiva törmätä toisiin samanlaisiin että oikein tekisi muuttaa hieman etelämpään. No se hiljaisuus on todellisessa elämässä hyväkin ominaisuus välttääkseen vaikeita tilanteita. Tuntemattomia kohtaan olen yleensä aika epäröivä mutta netissähän olen tietysti avoimempi.
Täytyy sanoa että olen aika poikkeava toisista ihmisistä niin käytökseltäni kuin kiinnostuksieni suhteen että voi jopa tulla väärinkäsityksiäkin. Olen myös rehelline, jopa liianki rehellinen mikä ei aina ole hyödyksi kun ajaa takaa niin vallankumouksellista suuntaa kuin minä. Jos ihmisellä on periaatteita niin miksi niitä pitää salata ja niistä tinkiä?
Olen mieluiten lavan takana piilossa kuin itse parrasvalossa. On totta että en suutu helpolla mutta silloin kuin olen on se ollut aikamoista ja sitäkin pakenen monesti lapsuuteen asti. Enkä väitä ettei olisi sisäisiä taisteluja mutta nekin tulee voittaa ainakin ne huonoimmat ominaisuudet. Haluan ennenkaikkea mielikuvituksenikin käyvän todeksi.
- MasterZeromus
Unohdin kysyä että mitä muita merkkejä sinulla on? Minulla on Rapu Aurinkomerkkinä ja Härkä Kuumerkkinä vieläpä 12 Huoneistossa eli siitäkö se minun perääntyminen todellisuudesta? Ystävistä ja sukulaisista voin sanoa että: 1 Mirja eräs lapsuuden tuttava joka olisi adoptoinnut minut oli Nousu Härkä, Aurinko Kaksonen, Kuu Veskari eli semmoinen kiihko kommunisti joka kielsi Jumalan miksi minä tyrmäsin koko henkilön joka sitemmin poistui lapsettomana liika juovuksissa saunoen, 2.Petteri minun nuorempi serkkuni joka asuu Hesassa on Nousu Härkä, Aurinko Oinas, Kuu Skorppari ja on yhtä sietämätön kuin se klovni Kefka You Tuubesta joka tosin oli aikaansa edellä jo 9 vuotiaana kun muutkin sen huomasi kun hän itseään hipelöitsi, joskus molla maijan kanssa, joskus näyttäen takapuolta ratikoille/junille. Mutta oli minulla myös parempiaki merkki tuttavia eräässä lapsuuden tuttavassa nimeltä Kari ja opettajassa nimeltä Aila.
- 4+18
Voi luoja ootsä noiden selityksies kanssa joku sekopää? :DD
Hei tää on julkinen palsta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1867781Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1425325Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa
Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/1244237Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y682847- 2822469
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1452380Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi102284Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5772186Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa
Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.42169Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont822147