LÄMPPÄRINKENNO

HEMPPA

KUINKA KENNO IRROITETAAN??????
AUDI 100 VM.89

2

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 200quattro

      Joo-o sepä onkin mielenkiintoinen... tuulilasin alta (sen muovisen suojan alta) löydät suuren kotelon jossa on mm. lämppärin puhallin. Se pitäisi irrottaa koska kenno on sen sisällä/alla, lämppärin letkuja seuraamalla löydät kennon päädyn. Tuo kotelo on tehtaalla liimattu niin lujaa peltiin kiinni etten mä ainakaan saanut sitä irti revittyä, piti viedä pajalle jossa käyttivät jotain irtivetäjää... Kotelon yli kulkee metallipanta, irroita se jos aiot yrittää.

      • freelancer

        Heips
        Tulee vähäsen jälkijunassa vastaus mutta toivottavasti tästä jotain hyötyä olisi.
        Ensin kojelaudan alta sisältä verhoilun poiston jälkeen puh.kotelolta lähtevät 2 kulmaputkea pois (käsin), yksi vaijeri kiinnikkeineen ja molemmista reunoista ruuvit irti (2 kpl).
        Tämän jälkeen konehuoneen puolelta kotelon panta pois, kaikki sähköliittimet, kaksi vaijeria, tuulilasin pyyhkimien mekaniikka sekä puolan ja alipainesäätimen kiinnitysruuvit pois. Nyt on puh.paketti irroitettavissa paikaltaan. Kiinnityksessä on käytetty solukumin tapaista, liimat molemmilla puolilla olevaa nauhaa. Tämä irtoaa jollakin leveällä taltalla pikkuhiljaa nitkuttamalla. Mitään ulosvetäjää ei tarvita.
        Puhallinpaketti on kasattu kahdella ruuvilla sekä kahdeksalla metallilipareella jotka saa helposti irti ruuvimeisselillä. Itse kenno on pienellä silikonitatilla kiinni kotelossa.
        Tässä tämmöinen lyhykäinen työohje.
        Terv. Fr


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      312
      6078
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3586
    3. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      146
      2760
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      224
      2151
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      100
      1718
    6. Otan vielä joskus yhteyttä

      Ja jos et vastaa, niin tulen sinne. Pakko puhua.
      Ikävä
      66
      1150
    7. Niin että miten

      Haluatko oikeasti olla minun kanssa oikeassa elämässä, vai onko tämä vain kirjoittelua
      Ikävä
      81
      1045
    8. Nuoriso on tyhmää tutkijat ovat todenneet

      Nyt se on todettu ääneen mitä kaikki ovat jo pitkään epäilleet. Nuoriso on tyhmentynyt tasaiseen tahtiin. Kohta pitää ni
      Sinkut
      142
      942
    9. Ikävä tilanne rikoksen vuoksi Espanjassa - Jari Sillanpää pistää uutta matoa koukkuun

      Jari Sillanpää on ehkä yksi suosituimmista tangokuninkaallisista. Ex-tangokuningas juhli viime syksynä 30 vuotista uraan
      Suomalaiset julkkikset
      10
      918
    10. Tätä ei tv:ssä: Farmi-tippuja Amski rehellisenä ongelmista kuvauksissa

      Ennakkosuosikki Amskidabamski Anne-Mari Tarkkio joutui ulos Farmi Suomi -realitystä. Voimatehtävässä vastakkain asettui
      Tv-sarjat
      11
      874
    Aihe