Tuli kaytya koeajolla uudella A6:sella ja toteamus on etta fiksu peli se on ja tilava. Koneena oli 3.0 TDI ja kayntiaani hiveli kylla korvaa. Fiksuin aani minka koskaan olen kuullut. Ja oli siina potkuaki ihan riittamiin..Rengasmelua oli kylla enemman ku esim mersussa mutta renkaat oli kylla isommatki mutta muutenki alustan aanet kuuluu pahemmin koloissa ja montuissa. Mutta hinta laatusuhde varmasti hyva ja talvella niin pidot eikun paranee guattron ansiosta.
Uusi A6
MB 211W
1363
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Hyva peli oli tosiaan uusi A6 3.0 TDI. Kelpasi kayda toissa nayttamassa koeajolla ollutta pelia jenkkikolleegoille.
Katsokaas nyt... tuleeko mustaa savua ja pitaako nakutusta kuten aina vaitatte? :-)
Ratin takana olevat vipumalliset tiptronic vaihteet ovat kylla huomattavasti helpompi kayttoiset kuin aikaisemmat rattinappulat.
Luulen etta toi uusi A6 TDI myisti melko hyvin taalla USA:ssakin, kunhan saavat hyvaksyttya ne pakokaasutesteissa. Tai oikeastaan kunhan oppivat tekemaan taalla riittavan puhdasta dieselia. 1.89 taalaa/gallona ja 13 mailia gallonalla alkaa kylla jo kayda keskiverto jenkin kukkarollekin. Valimatkan ovat sellaisia etta monet ajavat 40 000 mailia vuodessa.
Passatin dieseleita nakeekin jo jonkin verran.
Ne on suomeen tuotuna lievia diesel sleeppereita. Ilman mitaan punaisia TDI kirjaimia vakiona 130 heppaa.
Siita en ole varma onko kone jokin muu, koska sita mainostetaan 2.0 litraisena 1.9:n sijaan.