Thainyrkkeilyä Porissa

joelpuranen

Pori Thaiboxing Club aloittaa kevään peruskurssin 17.2.2013. Pidämme lajinäytöksen 10.2.2013 klo 16.30 Porin urheilutalon yläkerrassa sijaitsevassa nyrkkeilysalissa. Peruskurssin harjoitukset ovat sunnuntaisin klo 16.00 - 17.30 sekä tiistaisin 19.00 - 20.15. Kurssin hinta on 90€ ja kurssi kestää 10 viikkoa. Mukaan alkeiskurssille pääsee ensimmäisten kahden viikon ajan.

Alkeiskurssi sopii kaikille ikään ja kuntotasoon katsomatta, eikä etukäteisvalmisteluille ole tarvetta. Varusteiksi riittävät t-paita ja urheiluun soveltuvat housut. Kenkiä emme harjoituksissa käytä.

Kuntoilijalle thainyrkkeily on erinomainen valinta sen kokonaisvaltaisen kuormituksen johdosta. Harjoituksissa tulee käytettyä kaikkia lihasryhmiä, samalla koordinaatiota ja tasapainoa kehittäen. Kuormitusta voi säädellä itse, mutta harjoituskaverien kannustaessa tulee usein harjoiteltua vähän kovempaa kuin yksin harjoittelevana. Vaikka thainyrkkeily onkin kontaktilaji, voi kontaktin määrää säädellä itse ja loukkaantumiset ovat äärimmäisen harvinaisia.

Kilpaurheilusta kiinnostuneelle thainyrkkeily tarjoaa vireän salikisatoiminnan muodossa loistavat edellytykset kehittyä ottelijana ja urheilijana. Seurassa toimii aktiivinen kisaryhmä, joten neuvoja kilpailemisen aloittamiseen saat varmasti.

Pori Thaiboxing Club on tuottanut vuosien varrella useita menestyneitä ottelijoita, suurimpia kruununjalokiviä ovat Porista ponnistaneet Jarno Marila (EM-2 2002 ja MM-1 2003) ja Tomi Karttunen (EM-2 2002, MM-3 2007). Nykyisin Marila toimii seurassa vastuuvalmentajana, joten tietotaitoa löytyy runsaasti.

http://www.porithaiboxingclub.com/

Peruskurssille voi ilmoittautua myös sähköpostitse: [email protected]

Lisätiedustelut
Jarno Marila 040 7244967

0

685

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Martinan aussikulta, missä?

        Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
        Kotimaiset julkkisjuorut
        437
        2786
      2. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

        Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        227
        2164
      3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

        Elämän. Haluun sut.
        Ikävä
        64
        1909
      4. Pikkunaiselle terkkuja

        Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
        Ikävä
        326
        1464
      5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

        2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
        Maailman menoa
        161
        1278
      6. Voisiko olla jopa niin

        Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
        Ikävä
        74
        1156
      7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

        Elämääsi miten pian
        Ikävä
        93
        1087
      8. Varkaita kuhmossa

        Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
        Kuhmo
        34
        1077
      9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

        Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
        Suomalaiset julkkikset
        12
        1047
      10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

        Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
        Suomalaiset julkkikset
        8
        1017
      Aihe